Josue’den transfer ve Fenerbahçe açıklaması!

Josue’den transfer ve Fenerbahçe açıklaması!

Bursaspor’un yetenekli futbolcusu Filipe İosue, yeşil-beyazlı kulüpte futbol oynamaktan mutluluk duyduğunu söyledi...

Bursaspor’un yetenekli futbolcusu Filipe Josue, Fenerbahçe maçının ligdeki diğer müsabakalar kadar önemli olduğu açıkladı. Portekizli yıldız, Bursaspor’da oynamaktan da mutluluk duyduğunu ifade etti.

Yeşil-beyazlıların Portekizli yıldızı Filipe Josue, hafta sonu oynanacak Fenerbahçe maçı öncesi Özlüce Tesisleri’nde açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe maçını değerlendiren Josue, “Zor bir karşılaşma bizi bekliyor. Ama bu karşılaşmanın zorluğu Karabük, Kasımpaşa ya da Gençlerbiriği kadar daha zor değil. Bütün maçlar zor olduğu için bu maç zor. Fenerbahçe ile oynamak maça ayrı bir zorluk katmıyor. İyi hazırlanıp diğer karşılaşmalarda olduğu gibi güzel sonuç alacağız” dedi.

"ÜRETKENLİKTE FAYDA SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUM"

Bir basın mensubunun, üretkenlik ve takımın durumu ile ilgili sorduğu soruya Josue, “Özel bir payım var mı? Bundan emin değilim. Ama başarı ve üretkenlikle payı olan kimse varsa grubun birliğidir. Grubun sakinlik içinde barındırdığı arkadaşlıktır. Biz her şeyi beraber düşünüp karar alıyoruz. Buda bizi başarıya götürüyor. Ama bende grubun bir parçası olarak üretkenlikte fayda sağlamaya çalışıyorum" diye konuştu.

"İLK GÜNDEN BERİ İYİ BİR ARKADAŞLIK KURMAYA ÇALIŞTIK"
Bir gazetecinin, "Grupla ilgili neler söylemek istersiniz?" sorusuna Josue, "İlk günden beri gerçekten iyi bir arkadaşlık kurmaya çalıştık. Herkes birbirine doğru şekilde yaklaşmaya çalıştı. İyi bir grup olduk. Bunu göz ardı edemeyiz. Sağ içinde mutluluğumuz saha dışına yansıdı. Özel hayatımızda da mutluluğu yakaladık. Bu sakinlik birbirimize karşı daha iyi arkadaşlık ortamı sağlamak için faydalı oldu. Bu sonuçlar gelmeseydi sahadaki performansımız bu şekilde olmasaydı, bu kadar rahat olamayabilirdi. Ama sonuçlar geldi, arkadaşlık grubumuzun bu şekilde faydalı olduğunu düşünüyorum" diye cevapladı.

"FENERBAHÇE MÜSABAKASI DİĞER LİGDEKİ DİĞER MAÇLAR KADAR ÖNEMLİ"
Fenerbahçe maçıyla ilgili sorulan soruya Josue, "Bu karşılaşma diğer ligdeki diğer maçlar kadar önemli. Ne onlardan daha az, nede daha fazla önemli. Üstümüzdeki takımları yenememe gibi bir istatistiğimiz var. Üstümüzdeki takımlara karşı bu sezon galibiyet alamadık. Ama bu karşılaşmayı ligden düşmek veya şampiyon olmak gibi bir fark oluşturmayacak. Üstümüzdeki takımlarla karşı daha iyi performans gösterdik. Aynı şekilde hazırlanacağız. En iyi şekilde elimizden geleni yapacağız. Umarım sonucu da çıkartabiliriz" şeklinde cevapladı.

"İYİ VE KÖTÜ HAKEMLER OLARAK AYIRABİLİRİZ"
Hakemlerle ilgili sorulan soruya Josue, "Hakemler konusunda yorum yapmak benim görevim değil. İkinci bir durum da futbolda iyi ve kötü futbolcular var. Hakemlerde de iyi ve kötü hakemler olarak ayırabiliriz. Ama bu sadece Türkiye ile alakalı bir durum değil. Benim ülkem ve dünyada öyle. Özellikle maçın içinde çok büyük değişkenlik göstereceğini düşünmüyorum" açıklamasını yaptı.

"BURADA OYNAMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM"
Takımda kalıp kalmayacağı ve pazartesi günü menajerinin Bursa’ya geleceği şeklindeki soruya ise Josue, "Bana öyle bir şey söylemedi. Çok fazla haberim yok. Benim bildiğim tek şey 31 Mayıs’a kadar sözleşmem olduğu. O zamana kadar elimden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğim. Tabi ki bazı şartlar benim elimde değil. Ben Bursaspor’da olmaktan ve oynamaktan gayet çok mutluyum. Ama Porto ile 2 yıllık daha sözleşmem var. Kulüpler oturup konuşup, anlaşırlarsa bu konu benim görüşüme kalırsa ben burada ve kulüpte oynamaktan mutluluk duyuyorum" şeklinde konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın