Cumhurbaşkanı Erdoğan,bisiklete bindi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan,bisiklete bindi...

Erdoğan, 26 Nisan-3 Mayıs'ta yapılacak "51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu"nun tanıtım etkinlikleri kapsamında Salacak sahilinde düzenlenen basın turuna katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de bisikletin henüz sevdirilemediğini belirterek, "Bisiklet noktasında altyapımızı da 'iyi yaptık' diyemeyiz. 'Bunda da çok başarılıyız', diyemeyiz. Ancak bazı illerimiz var ki başta Konya olmak üzere, onlar gerçekten bu konuda iyi adımlar atıyorlar, iyi altyapılar oluşturuyorlar. Temennim odur ki diğer illerimizde de, İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi buralarda da bisiklete yönelik, bisiklet yollarına yönelik altyapıyı da süratle başarırız ve bisiklete olan sevdayı da artırırız" dedi.
 
Erdoğan, 26 Nisan-3 Mayıs'ta yapılacak "51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu"nun tanıtım etkinlikleri kapsamında Salacak sahilinde düzenlenen basın turuna katıldı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tören alanına gelişinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile spor basını temsilcileri karşıladı.
 
Eşofman ve spor ayakkabısı giyen, bisiklet kaskı takan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisi için özel hazırlanan üzerinde isminin yazılı olduğu bisiklete bindi. Erdoğan, katılımcılarla birlikte Kız Kulesi'nin karşısında kurulan start çizgisinden basın turuna başladı. Erdoğan, yaklaşık bir kilometre uzaklıktaki Harem Otogarı'na kadar pedal çevirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradan aracıyla başlangıç noktasına döndü.
 
- "Bisiklet sporu çok çok farklı bir spor"
 
Burada katılımcılara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, böyle bir bahar gününde ananevi hale gelen Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun 51'incisinin bu yıl gerçekleştirildiğini söyledi.
 
Basın lansmanı şeklinde olan turun bugün yapıldığını ifade eden Erdoğan, önümüzdeki hafta da Alanya'da bu yarışın başlayacağını kaydetti. Bu yıl uluslararası camiada yine beklenenin üstünde bir katılım söz konusu olduğunu aktaran Erdoğan, turun 3 Mayıs'ta İstanbul'da tamamlanacağını anlattı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, o zamanda bir arada bulunmanın gayreti içinde olacağını belirterek, şöyle devam etti:
 
"Biz tabi bisiklet olayında aslında dünyadaki birçok ülke gibi, Batılı ülkeler gibi, bisikleti henüz sevdirebilmiş değiliz. Bisiklet noktasında altyapımızı da 'iyi yaptık' diyemeyiz. 'Bunda da çok başarılıyız' diyemeyiz. Ancak bazı illerimiz var ki başta Konya olmak üzere, onlar gerçekten bu konuda iyi adımlar atıyorlar, iyi altyapılar oluşturuyorlar. Temennim odur ki diğer illerimizde de İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi buralarda da bisiklete yönelik, bisiklet yollarına yönelik altyapıyı da süratle başarırız ve bisiklete olan sevdayı da artırırız. Aynı zamanda bisiklet üreten firmalarımız da şöyle fiyatları uygun hale getirirlerse, o zaman bu işin tüketimi de çok daha farklı olacaktır. Ben buna da inanıyorum. Hem sıhhatimiz, sağlığımız noktasında gerçekten bisiklet sporu çok çok farklı bir spor. Bunun için tekrar Gençlik ve Spor Bakanlığımız başta olmak üzere Sağlık Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız, hepsini kutluyorum. Hükümetimizi kutluyorum. 3 Mayıs'ta tekrar bir arada olmak üzere uluslararası katılımcılara şimdiden başarılar diliyorum."
 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a günün anısına madalya takdim etti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören alanından ayrılırken, bazı katılımcı ve vatandaşlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın