TÜRFAD Genel başkanı Beğiter oldu

TÜRFAD Genel başkanı Beğiter oldu

Kısa adı TÜRFAD , Türkiye Futbol Adamları derneği genel merkezinde olağan genel kurulu İstanbul’da Akatlar kültür merkezinde yapıldı. Genel Başkanlığa Aydın Begiter getirilirken, genel merkez yönetim kuruluna ise Konya’dan şube Başkanı Dursun Seyis’te seçildi. Denetleme kurulunda da bir Konya’lı isim, eski Konyaspor kaptanlarından Hikmet Deniz yer aldı.

 
Kısa adı TÜRFAD olan, Türkiye Futbol Adamları Derneği genel merkez genel kurulu hafta sonunda İstanbul- Beşiktaş Akatlar kültür merkezinde yapıldı ve Genel Başkanlığa yönetim kurulu üyelerinden ve eski Eskişehirspor efsane başkanı Aydın Beğiter seçildi.
Zaman zaman elektriklenen, ancak seçimler sonrası olgun bir hava oluştu. Yaklaşık 120 delegenin katıldığı seçimlerde, eski genel başkan Yılmaz Tokatlı genel başkanlık yarışına son anda katılmadı ve onursal başkan oldu.
Eski futbol Federasyonu Başkanı Kemal Ulusu, daha sonra yine yönetim kurulundan başkan vekili  Turan Sarıgülle ve  Sinan Vardar aday olmasına karşın, Genel kurulda Sarıgülle ve Ulusu  adaylıktan çekildi. Sinan Vardar ile Aydın Beğiter’in ortak listesi yeni dönem için göreve getirildi. Genel kurulda İzmir Şube Başkanı Bahri Vreskala, eski hakemlerden Yavuz Tunç,  avukat Tekin Bilge,  Fenerbahçel eski kaptanlarından Ogün Altıparmak, TRT spikeri Murat Ünlü, Akhisar şube başkanı Hüsnü Kahraman, A. Rıza Dizdar ve Samsun şube başkanı Gültekin Kullukçu konuştular. Genel kurul sabah saat 10.00 da başlayıp  saat 14.00 te sona erdi.
Divan Başkanlığını  eski Sarıyer Belediye ve Sarıyer Kulübü başkanı İhsan Yalçın, başkan yardımcılığını Dursun Seyis, katip üyelikleri yine Konya’dan eski hakem ve gözlemci Ahmet Sarıdoğan, Sedat Aksu yaparken yönetim kuruluna ise şu isimler seçildiler.
Yönetim kurulu : Aydın Begiter, Sinan Vardar, Halil Ünal, Ertuğrul Dilek, Hüsamettin Çelik, Adem Yılmaz, İsmet Hacıkuloğlu, Aydoğan Cevahir, Levent Erdoğan, Davut Dişli, Bekir Göktaş, Bahri Vreskala, Dursun Seyis, Gültekin Kullukçu ve Adem Vural seçilirken, denetleme kuruluna ise Necdet Yılmaz, Hikmet Deniz , Mustafa Sevim seçildiler.
Yönetim kuruluna seçilen üyeler bu ay sonunda görev bölümü için İstanbul’da toplanacak.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın