Ağır siklette şampiyon Fatih Çimiç!

Ağır siklette şampiyon Fatih Çimiç!

Fatih Çimiç, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Kickboks Şampiyonası’nda +91 kilo şampiyonu oldu...

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Fatih Çimiç, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Kickboks Şampiyonası’nda +91 kilo şampiyonu oldu.

Uzun yıllar hentbol oynadıktan sonra 2009 yılında kickboks ile yolu kesişen İstanbul Esenyurt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, spor yöneticiliği bölümü 1. sınıf öğrencisi Fatih Çimiç, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 2015 yılında ilk defa düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Kickboks Şampiyonası’nda +91 kilo şampiyonu oldu. İstanbul Esenyurt Üniversitesi Öğrenci Spor Kulübü Başkanlığı görevini de yürüten Fatih Çimiç, şampiyonaya programlı bir şekilde hazırlandığını ve hedefine ulaşmak için yoğun bir antrenman programı uyguladığını söyledi. Türkiye’yi uluslararası arenada 4 kez A Milli Takım düzeyinde temsil eden ve 2011 yılında da Antalya’da yapılan World Master Cup Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan Çimiç, “Bu şampiyona ve öğrenim hayatımda bana destek ve güvenlerini hissettiren İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cuma Bayat’a ve İstanbul Esenyurt Üniversitesi ailesine şükranlarımı iletirim” diye konuştu.

Fatih Çimiç’in 2011 yılından itibaren üst üste 5 senedir, ferdi ve kulüpler arası Türkiye şampiyonluğu da bulunuyor.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın