Konyalı Para-Taekwondocular Avrupa şampiyonu!

Konyalı Para-Taekwondocular Avrupa şampiyonu!

Türkiye Para-Taekwondo Milli Takımı, 4. Avrupa Para-Taekwondo Şampiyonası’nda 5 altın, 3 gümüş ve 5 bronz madalya kazanarak takım halinde şampiyon oldu.

 
4. Avrupa Para-Taekwondo Şampiyonası, Moldova’nın başkenti Kişinev’de 15 ülkeden 70 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Şampiyonaya 17 sporcu ile katılan Türkiye, 13 madalya kazandı. 2020 yılından itibaren paralimpik oyunlara dahil edilen Para-Taekwondo’da bu gelişmenin ardından düzenlenen ilk büyük şampiyonaya Türkiye damgasını vurdu. Şampiyonada 5 altın, 3 gümüş ve 5 bronz madalya kazanan Türk sporcular, erkekler, bayanlar ve takım halinde Avrupa Şampiyonu oldu.
Konyalı eski sporcuların 3 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya kazandığı şampiyonada Konya kulüplerinden Akşehir Nasreddin Hoca Spor Kulübü Sporcusu K42-61 kiloda Mehmet Sami Saraç ve Konya Büyükşehir Spor Kulübü sporcusu K43-75 kiloda Yaşar Sami Gökbaba altın madalya kazanan isimler oldu. Konyalı bayan sporcular ise şampiyonayı 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya ile tamamladı. Konya Gençlik Spor Kulübü sporcularından K42-58 kiloda Nurgül Bilek ve K44-+58 kiloda Gamze Gürdal gümüş madalyanın sahibi oldular.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın