Konya'da 4 taraftara seyirden men!

Konya'da 4 taraftara seyirden men!

Torku Konyaspor’da Trabzonspor maçında yaşanan olayların ardından 4 taraftara ‘adli işlem ve seyirden men koruma tedbiri’ uygulandığı açıklandı.

 
Yapılan açıklamada ‘05.04.2015 günü saat:19:00 da Konya Büyükşehir Torku Arena stadyumunda Torku Konyaspor-Trabzonspor A.Ş arasında oynanan Türkiye Futbol Federasyonu Spor Toto Süper Lig müsabakası esnasında;

“Güney alt tribünde, taraftar grupları arasında meydana gelen küfürleşme ve kavga olayında 7 (yedi) taraftar gözaltına alınmış ve haklarında 6222 Sayılı Kanunun 17/1 maddesine aykırı eylemlerinden dolayı suç soruşturması ve Seyirden Men Koruma Tedbiri uygulanmıştır. Müsabaka sonrası stad içi güvenlik kameraları ve polis kamera kayıtları incelenerek, yakalanan şahısların olay anı görüntüleri, düzenlenen rapor ve tahkikat evrakları, yürütülen soruşma kapsamında Konya Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir.
Doğu üst tribüne, başkasına ait passolig kartı ile girmeye çalışan 2 (iki) kişi turnike görevlilerince fark edilerek yakalanmış, passolig kart sahibi 2 (iki) kişi ile birlikte toplam 4 kişi hakkında 6222 Sayılı Kanunun 15. Maddesi uyarınca haklarında adli işlem ve seyirden men koruma tedbiri uygulanmıştır. Stad içerisinde sigara içen şahıslara yönelik kabahatler kanunu uyarınca idari para cezası uygulanmaktadır” denildi.
 
Emniyet Müdürlüğünün holiganizme karşı  çalışmaların devam edeceğinin belirtildiği açıklamada ayrıca ; ‘Konya Emniyet Müdürlüğü Foto Film Şubesi nezaketli ve fair play ruhu içinde maç izleyen Torku Konyaspor taraftarı için teşekkür mahiyetinde klip hazırlayıp Polis haftası boyunca Stadyum ve yerel TV kanallarında yayınlanmıştır” ifadesi kullanıldı.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın