Konspor

TFF'ye siyah çelenk bıraktılar!

TFF'ye siyah çelenk bıraktılar!

Samsunsporlu taraftarlar, takımlarının 3 puanının silinmesine tepki göstererek TFF Samsun Bölge Müdürlüğü'ne yürüyüp silah çelen bırakarak kararı protesto ettiler...

Samsunspor Kulübü ile futbolcu Ben Ofosu Piasare arasındaki ihtilaf nedeniyle FIFA Disiplin Komitesi tarafından Samsunspor Kulübü’ne 6 Temmuz 2014 tarihinde 3 puan silme cezası verilmişti. Türkiye Futbol Federasyonu’nun söz konusu 3 puanın silinmesine karar vermesi üzerine taraftarlardan tepki geldi.
Samsunspor’un Süper Lig hedefine tuzak kurulduğunu belirten taraftarlar bugün Şehir Kulübü önünde toplanarak TFF Samsun Böle Müdürlüğü’ne yürüdüler. Federasyon başkanını istifaya davet eden taraftarlar, Samsunlu siyasetçi ve bürokratlara da tepki göstererek takımın sahipsiz bıraktıklarını iddia ettiler. Ellerinde siyah piknik tüpü taşıyan taraftarlar TFF Başkanı Yıldırım Demirören’i istifaya davet ettikleri siyah çelengi TFF Samsun Bölge Müdürlüğü önüne bırakıp karara tepti gösterdiler.

Taraftarlar adına basın açıklaması yapan Mehmet Soykan, "Sahipsiz şehrin sahipsiz takımı Samsunspor. Cefakar taraftarların ve birkaç yöneticinin dışında sahibi yoktur takımın. Geçen sezon Mersin İdmanyurdu karşısında bizi sahipsiz bırakan, bugün de TFF’nin akıl tutulması, taraflı kararıyla 3 puanımızın silinmesi karşısında adeta ölüm sessizliğine bürünmüştür. Silinen bu üç puan bizi asla yolumuzdan geri çeviremeyecektir. Büyük engeller aşmış bir takım olarak yöneticilerimiz dik duruşu, teknik heyetimizin ve futbolcularımızın özverisi ve fedakarlığıyla hak ettiğimiz Süper Lig’e doğru emin adımlarla yürüyeceğiz" dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor