Konspor

Adana Demirspor’un 3 puanı silinecek mi?

Adana Demirspor’un 3 puanı silinecek mi?

PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor’un Hukuk İşleri Sorumlusu Demet Ertem, mavi-lacivertli takımın 3 puan silme cezası alacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Adana Demirspor Yönetim Kurulu adına yazılı açıklama yapan Ertem, bazı medya organlarında Adana Demirspor Kulübü hakkında 3 puan silme cezası olduğu yönündeki haberler yapıldığını belirterek, “Hatta daha da ileri gidilip transfer yasağı ve 3 puan silme cezası sebepli lige doğrudan çıkamama, Play-off’a kalma gibi senaryolar kasıtlı olarak gerçeğe aykırı olarak kaleme alınmıştır. Herkesin anlayabileceği şekilde açık bir şekilde ifade ederiz ki kulübümüz FIFA veya UEFA nezdinde devam eden herhangi bir davası bulunmamaktadır. Mevcut davalarının tamamı sulh yoluyla disiplin kurulu önüne gelmeden çözülmüştür. Tekrarla belirtiriz ki; FIFA, UEFA veya herhangi bir uluslararası kuruluş nezdinde kulübümüzün puan silme cezasına veya transfer yasağına maruz kalabileceği bir durum bulunmamaktadır” dedi.

TFF’nin getirdiği bir takım kriter ve puan silme cezalarına ilişkin yaptırımları her kulüp gibi gelecek sezon başlangıcında değerlendireceklerini kaydederek, “Bu seneye ilişkin sevenlerimizi ve taraftarımız endişe düşürecek herhangi bir tehlike bulunmamaktadır. Ayrıca ve önemle belirtiriz ki bu açıklamadan sonra kendi basın ve yayın organlarında ilgili haberi tekzip edip yayından kaldırmayanlar hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır” diye konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor