Anadolu Selçukspor hangi ihtimallerle kümede kalır?

Anadolu Selçukspor hangi ihtimallerle kümede kalır?

Spor toto 2. Lig Beyaz Grup’ta Pazar günü Turgutluspor’u konuk edecek Konya Anadolu Selçukspor’un kümede kalıp kalmayacağı bu 90 dakika sonunda belli olacak. Yeşil beyazlıların tek isteği taraftarının desteği.

 
Sezonun ilk 7 haftasında hiç puan alamayan ve düşme korkusunu daha ilk haftalardan hissetmeye başlayan Konya Anadolu Selçukspor, teknik direktör Abdurrahman Baysangur’un göreve gelmesiyle puanlar almaya başladı. Ligin alt sıralarından yavaş yavaş uzaklaşan yeşil beyazlılar kaybedilen yirmi bir puanın telafi edilebilmesi için çok emek harcadı.
 
Özellikle ligin ikinci yarısında güçlü rakiplerini dize getiren Konya Anadolu Selçukspor bu süreçte sadece 3 maç kaybetti. Yakaladığı bu ivmeye rağmen son iki haftaya tedirgin giren yeşil beyazlılar matematiksel olarak tehlike yaşasada futbolun gerçekleri düşmeyeceğini gösteriyor.
 
26 Nisan Pazar günü Konya Atatürk Stadyumu’nda saat 15:30’da Turgutluspor’u ağırlayacak Konya Anadolu Selçukspor’un bu maçı hayati önem taşıyor. Yeşil beyazlıların tek düşüncesi maçı kazanıp matematiksel olarakda kümede kaldığını göstermek.
 
Anadolu Selçukspor; Turgutluspor maçını kazandığı taktirde son haftaya kalmadan bu işi bitirmiş olacak.

Anadolu Selçukspor'un berabere kalması halinde ise Körfez İskenderun Spor - Fethiyespor maçından gelecek haber beklenecek. Bu maçta Fethiyespor'un kazanması ve Tarsus İdmanyurdu'nun puan kaybetmesi durumunda Anadolu Selçukspor'un ligde kalması kesinleşiyor. Körfez İskenderunspor'un kazanması durumunda ise Anadolu Selçukspor'a beraberlik yetmeyebilir.
Ancak Konya Anadolu Selçukspor'un puan sıralamasında altında bulunan beş takımında (Hacettepe, Turgutluspor,Fethiyespor, Körfez İskenderunspor, Tarsus İdmanyurdu) kalan iki haftada puanlar alması pek ihtimal dahilinde gibi görünmüyor.

Yinede her türlü ihtimali bitirmenin tek yolu Konya Anadolu Selçukspor’un kalan iki maçtan sadece birini kazanması...
 
İç sahada oynanacak böylesi önemli bir karşılaşmada yeşil beyazlıların tek isteği ise taraftarının desteği.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın