Şampiyonlardan ağabeylerine ziyaret!

Şampiyonlardan ağabeylerine ziyaret!

Liselerarası Dünya Futbol Şampiyonası’nda Dünya Şampiyonu olan Erdoğdu Anadolu Lisesi yönetim, teknik heyet ve futbolcuları Trabzonspor Kulübü’nü ziyaret etti.

Şampiyonluk kupasıyla birlikte ziyarete gelen Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi’ni Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve Teknik Direktör Ersun Yanal ağırladı. Ziyarette Gençlik Geliştirme Merkezi Koordinatörü Sadi Tekelioğlu ve altyapı antrenörleri de yer aldı.

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, kazanılan başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Son final müsabakasını internetten izledim. Alınan galibiyet kadar oynanan futbol ve sergilenen centilmenlik bizleri mutlu etti. Keşke bu tablo herhangi bir televizyon kanalından canlı olarak yayınlansaydı ve herkes bu başarıyı izleyebilseydi” dedi.

Yürekli bir şekilde mücadele ederek şampiyonluğa ulaştıklarını kaydeden Hacıosmanoğlu “Umarım bu başarılarınızı sürdürürsünüz ve A takımımızda da şampiyonluklar kazanırsınız. Bu şehir bir futbol madeni gibi. Yıllar önce Barcelona kulübü yetkilileri bunu fark ederek Trabzon’da Trabzonspor futbol okulu açmak istedi. Ancak biz başında Trabzonspor ismi olursa buna izin verebileceğimizi söyledik. O nedenle bundan vazgeçtiler” ifadelerini kullandı.

Başarılı olmak için çok çalışmanın şart olduğunu vurgulayan Hacıosmanoğlu, “Geçmişten günümüze altyapıdan çıkan birçok oyuncunun popülerlik sonrası kaybolduğunu gördük. Sizlerin bu konuda çok dikkatli olması lazım. Dünya futbolunun en iyi oyuncularından Ronaldo’nun günde yaklaşık 7 saat çalıştığını duydum. Sizlerin de aynı düşünceyle çok çalışması gerekiyor. Teknik Direktörümüz Ersun Yanal genç oyunculara büyük önem veriyor. Takıma geldiği günden beri altyapı oyuncularıyla yakından ilgileniyor ve takip ediyor. Sizleri A takımımızda görmeyi çok isteriz. Allah yolunuzu açık etsin” şeklinde konuştu.

Okul Aile Birliği Başkanı Türkay Gümüş ise, kazanılan başarıda Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun büyük katkısı olduğunu ifade ederek, “Sayın Hacıosmanoğlu takımımızın her türlü ihtiyacıyla çok yakından ilgilendi ve her konuda destek verdi. Kendisine ve bu şampiyon takımı meydana getiren Trabzonspor Gençlik Geliştirme Merkezi Koordinatörü Sadi Tekelioğlu ve ekibine teşekkür ederiz. Trabzon’daki bu cevheri çok iyi işlediler” diye konuştu.

Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi Müdürü Ali Turan da, başarıda Trabzonspor altyapısının çok büyük katkısını olduğunu kaydederek, “Altyapı antrenörlerine teşekkür ederiz. Şampiyona boyunca takımımız iyi futbolun yanı sıra, centilmence davrandı. Hem rakip takımlarla hem de Guetemala’daki taraftarla sıcak ilişki kurduk. Bundan dolayı müsabakalarda takımımıza büyük ilgi vardı. Yaptığımız bu davranışlar sonrası ülkede 50 yıl boyunca bizi unutamazlar” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu şampiyon olan liseyi, teknik heyet ve futbolcularını ödüllendirdi.

Daha sonra Başkan Hacıosmanoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve Teknik Direktör Ersun Yanal, Erdoğdu Anadolu Lisesi yönetim, teknik heyet ve futbolcuları ve Gençlik Geliştirme merkezi koordinatörü Sadi Tekelioğlu ve alt yapı antrenörleriyle birlikte tesislerde yemek yedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın