Konspor

Türkiye Şampiyonası Konya'da başladı!

Türkiye Şampiyonası Konya'da başladı!

Türkiye Halter Federasyonu 2015 faaliyet takviminde yer alan ‘‘Kulüplerarası Gençler Halter Türkiye Şampiyonası’’ 23-26 Nisan 2015 tarihleri arasında Konya’da gerçekleştiriliyor.

 
32 İlden 77 kulübün mücadele ettiği Kulüplerarası Gençler Halter Türkiye Şampiyonasının açılış seremonisine Spor Genel Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Türkiye Halter Federasyon Başkanı Tamer Taşpınar, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Avrupa Halter Federasyonu Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Akkuş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Spor Faaliyetleri Koordinatörü Özcan Gül, TSYD Konya Şubesi Başkanı Recep Çınar ve protokol üyeleri katıldı.

Açılış Konuşmasını yapan Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz; 32 İl 77 Kulüpten 462 sporcunun katıldığı Kulüplerarası Gençler Halter Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. "Spor yapan her birey, her spor branşı bizim için çok önemlidir. Ama bu branşlardan bazıları Avrupa’da, Dünya’da ve Olimpiyat şampiyonalarında kazandıkları başarılarla bizlerin göğüslerimizi kabartıyor bu branşların başında da Halter gelir" diyerek sözlerini tamamladı.
Açılış konuşmalarının ardından Halter Federasyon Başkanı Tamer Taşpınar, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Avrupa Halter Federasyonu Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Akkuş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Spor Faaliyetleri Koordinatörü Özcan Gül ve  TSYD Konya Şubesi Başkanı Recep Çınar’a vermiş oldukları destek ve katkılardan dolayı plaket taktim ederken İl Müdürüm Ömer Ersöz’de geçirdiği rahatsızlıktan ötürü uzun süredir müsabakalardan ayrı kalan Spor Şube Müdürü ve Halter Federasyonu MHK Başkanı Suat Gücüyener’e plaket taktim etti.
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor