Torku Konyaspor'dan muhteşem geri dönüş!

Torku Konyaspor'dan muhteşem geri dönüş!

Süper Toto Süper Lig'in 28. haftasında Torku Konyaspor Akhisar karşısında 1-0 yenik duruma düştüğü mücadeleden galip ayrıldı...

 
Süper Toto Süper Lig'in 28. haftasında Torku Konyaspor , Akhisar Belediyesporu' konuk etti. Akhisar Belediyespor'un 32. dakikada Custaio'nun attığı gol ile öne geçtiği müsabakada, Torku Konyaspor ilk yarının son dakikasında Mehmet Güven'in attığı gol ile eşitliği sağladı. İlk yarısı 1-1 berabere sonuçlanan karşılaşmanın 2. yarısının hemen başında Torku Konyaspor Rangelov ile 2. golünü atarak 2-1 öne geçti. Mücadelede başka gol olmayınca Torku Konyaspor 3 puanın sahibi oldu...
 
Torku Konyaspor'da ise sakatlıkları bulunan Benjamin Fuchs, Ciprian Marica ve Uğur İnceman takımlarını yalnız bırakacak.

Akhisar Bld.Spor'da sakatlığı bulunan Koray Aslan ve kadro dışı bırakılan Theofanis Gekas'ın yanı sıra sarı kart cezalısı olan Bilal Kısa bugün forma giyemeyecek.

Ev sahibi Torku Konyaspor sahasında oynadığı son üç lig maçından 7 puan çıkarırken konuk ekip Akhisar Bld.Spor ise deplasmanda oynadığı son üç lig maçından 2 puan ile ayrıldı.

İki ekip arasında oynanan son 5 müsabakada tarafların birbirlerine karşı birer galibiyetleri bulunurken 3 mücadele ise eşitlikle sonuçlandı. Torku Konyaspor kaydettiği 6 gole karşılık Akhisar Bld.Spor attığı 3 gol ile cevap verdi.

Dakika 3: Ev sahibi Torku Konyaspor kısa paslarla pozisyon üretmeye çalışıyor.

Dakika 4:  Sağ kanattan gelişen atakta Mehmet Güven ortasını penaltı noktasına doğru gönderiyor. Bu noktada bulunan Gabriel Torje kafa vuruşunu yapıyor ancak kaleci Oğuz Dağlaroğlu üzerine gelen topu rahatlıkla kontrol ediyor.

Dakika 5: Sol kanattan ceza sahasına sokulan Gabriel Torje son çizgiye inmeden rakibi Tolga Ünlü'yü geçmek istiyor ancak yerde kalıyor. Pozisyon sonrasında serbest vuruşu işaret eden hakem Alper Ulusoy, Tolga'yı sarı kart ile cezalandırıyor..

Dakika 6: Kullanılan serbest vuruşta Gabriel Torje ortasını altıpas alanına doğru gönderiyor ancak bu topu savunma karşılıyor..

Dakika 9: Bu dakikalarda karşılıklı top kayıpları ile mücadele devam ediyor

Dakika 10: Sağ kanattan ceza sahasına sokulan Lomano Lua-Lua rakibini geçerek ceza sahasına giriyor ve son çizgiye inerek havadan pasını ön direğe doğru gönderiyor ancak savunma son anda araya giriyor ve tehlikeyi önlüyor.

Dakika 13: Konuk ekip Akhisar Bld.Spor kısa paslarla pozisyon üretmeye çalışıyor.

Dakika 16: Tolga Ünlü'nün sağ kanada havadan oynadığı uzun topu Güray Vural kontrol ediyor ancak tecrübeli oyuncunun pozisyonu ofsayt.

Dakika 18: Güray Vural sağ kanattan ceza sahasına sokuluyor ve pasını havadan ceza yayı sol tarafına doğru gönderiyor. Bu noktaya hareketlenen Bruno Mezenga gelişine vuruşunu yapıyor ancak top kalenin sol tarafından dışarı gidiyor.

Dakika 20: Torku Konyaspor gole çok yaklaştı. Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Gabriel Torje ortasını arka direğe doğru gönderiyor. Bu noktada bulunan Djalma Campos kafa vuruşunu yapıyor ancak top savunmada Tolga Ünlü'den sekerek tekrar kendisine geliyor. Djalma tekrar topu altıpas çizgisi gerisine doğru havadan çeviriyor. Bu noktaya hareketlenen Hasan Kabze kafa vuruşunu yapıyor ancak top kalenin hemen üzerinden dışarı gidiyor..

Dakika 21: Ceza yayı sol çaprazında topla buluşan Dimitar Rangelov yerden vuruşunu yapıyor ancak top kalenin sağ tarafından dışarı gidiyor.

Dakika 23: Hasan Kabze'nin pası ile ceza sahası sol tarafında topla buluşan Mehmet Uslu bekletmeden ortasını penaltı noktasına doğru gönderiyor ancak savunma bu topu karşılıyor.

Dakika 25: Ceza yayı sol çaprazında topla buluşan Kadir Keleş doğrudan kaleyi düşünüyor ancak top sol kale direğinin hemen yanından dışarı gidiyor.

Dakika 28: Sağ kanattan gelişen atakta Tolga Ünlü son çizgiye inmeden ortasını arka direğe doğru gönderiyor ancak savunma bu topu kontrol ediyor ve tehlikeyi uzaklaştırıyor.

Dakika 30: Müsabakanın üçte birlik bölümü geride kalırken konuk ekip Akhisar Bld.Spor'un topla oynamadaki üstünlüğü devam ediyor. 

Gollll Akhisar 1-0 öne geçiyor...

Dakika 32: Akhisar Bld.Spor, Custodio ile öne geçiyor!Ceza sahası sol çaprazına yakın sayılabilecek bir noktadan kullanılan serbest vuruşta Güray Vural ortasını sağ kale direğinin hizasındaki altıpas çizgisine doğru gönderiyor. Bu noktada savunma ile birlikte yükselen Custodio kafa vuruşunu yapıyor ve topu kalenin sol üst tarafından filelerle buluşturuyor.

Dakika 35: Kalelerinde gördükleri golden sonra üzerilerindeki şaşkınlığı atmaya çalışan ev sahibi Torku Konyasporlu oyuncular kısa paslarla rakip yarı alanda pozisyon üretmeye çalışıyor..

Dakika 38: Ceza yayına sokulan Lomano Lua-Lua ara pasını Ricardo Vaz Te'ye doğru gönderiyor. Tehlikeyi farkeden kaleci Kaya Tarakçı çıkıyor ve bu topu uzaklaştırmak isterken vuruşunda top Ricardo Vaz Te'ye çarparak kalenin sağ tarafından dışarı gidiyor.

Dakika 40: Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Mehmet Uslu ortasını ön direğe doğru gönderiyor ancak savunma bu topu kafa ile karşılıyor.

Dakika 44: 
Ceza sahası sol çaprazının biraz gerisinden kullanılan serbest vuruşta Güray Vural ortasını arka direğe doğru gönderiyor ancak top Orhan Taşdelen'in arkasından sekerek kalenin sağ tarafından dışarı gidiyor.

Goooollllllllllllllllllllllll Torku Konyaspor 1-1 

Dakika 45 :
Torku Konyaspor, Mehmet Güven ile beraberliği yakalıyor! Ceza sahası sol çaprazında topla buluşan Dimitar Rangelov son çizgiye inmeden ortasını penaltı noktasının sağ tarafına doğru gönderiyor. Bu noktaya hareketlenen Mehmet Güven kayarak yerden vuruşunu yapıyor ve topu kalenin sol tarafından filelerle buluşturuyor.

Dakika 45: Hakem Alper Ulusoy müsabakanın ilk yarısının bittiğini belirten son düdüğünü çalıyor.

Maçta 2. yarı Torku Konyaspor'un vuruşuyla başlıyor

Gooooolllllllllllllllllll Torku Konyaspor 2-1 Dimitar Rangelov 

Dakika 48
:Torku Konyaspor, Dimitar Rangelov ile öne geçiyor. Mehmet Güven'in pası ile orta alanın sol tarafında topla buluşan Dimitar Rangelov topu ceza alanına kadar sürüyor ve rakibi Orhan Taşdelen'i geçerek sol çaprazda kaleci ile karşı karşıya kalıyor. Dimitar Rangelov müsait pozisyonda sağ ayağı ile plase vuruşunu yapıyor ve topu sağ köşeden filelerle buluşturuyor.

Dakika 50
: Akhisar Bld.Spor cephesinde ilk oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Ricardo Vaz Te oyundan alınırken yerine Mehmet Akyüz oyuna dahil oluyor.

Dakika 52: Savunma arasına atılan uzun pasa hareketlenen Djalma Campos rakibini geçmek isterken ceza sahası içi sağ çaprazında yerde kalıyor ancak hakem Alper Ulusoy'un kararı devam.

Dakika 55: Oyunun bu bölümünde karşılıklı top kayıpları ile mücadele devam ediyor.

Dakika 59: Akhisar Bld.Spor cephesinde ikinci oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Merter Yüce oyundan alınırken yerine Didier Zokora oyuna dahil oluyor.

Dakika 60: Sağ kanattan kullanılan taç atışından sonra topla buluşan Djalma Campos iki rakibini geçerek sağ çaprazdan ceza sahasına giriyor ve topu sol tarafına çekerek sol ayağı ile vuruşunu yapıyor ancak top kalenin hemen üzerinden dışarı gidiyor.

Dakika 62: Müsabakanın üçte ikilik bölümü geride kalırken topla oynamadaki üstünlük ev sahibi Torku Konyaspor lehine geçiyor.

Dakika 64: Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Güray Vural ortasını altıpas alanına doğru gönderiyor ancak savunma bu topu kafa ile karşılıyor.

Dakika 65: Akhisar Bld.Spor gole çok yaklaştı. Bruno Mezenga'nın pası ile sol kanatta topla buluşan Mehmet Akyüz kaleci ile karşı karşıya kalıyor. Tecrübeli oyuncu ceza sahasına girer girmez yerden vuruşunu yapıyor ancak top sağ kale direğine çarparak oyun alanına geri dönüyor.

Dakika 68: Torku Konyaspor'da Dimitar Rangelov kısa süreli sakatlık geçiriyor.

Dakika 71: Torku Konyaspor cephesinde ilk oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Djalma Campos oyundan alınırken yerine Kenan Özer oyuna dahil oluyor.

Dakika 72: Akhisar Bld.Spor cephesinde son oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Kadir Keleş oyundan alınırken yerine Sertan Vardar oyuna dahil oluyor.

Dakika 72: Ceza sahası sağ çaprazına sokulan Gabriel Torje çok sert vuruyor ancak kaleci Oğuz Dağlaroğlu bu topu iki hamlede kontrol ediyor.

Dakika 76: Torku Konyaspor'da Ali Çamdalı, rakibi Didier Zokora'ya yaptığı faul sonrasında sarı kart görüyor.

Dakika 77: Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Sertan Vardar ortasını altıpas alanına doğru gönderiyor. Savunmadan seken top yay üzerinde Lomano Lua-Lua'nın önünde kalıyor. Lua-Lua bekletmeden vuruşunu yapıyor ancak top savunmadan geri geliyor.

Dakika 79: Torku Konyaspor cephesinde ikinci oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Hasan Kabze oyundan alınırken yerine Volkan Fındıklı oyuna dahil oluyor..

Dakika 81: Sağ çaprazdan ceza yayına sokulan Dimitar Rangelov pasını ceza sahası sol çaprazındaki arkadaşı Gabriel Torje'ye gönderiyor. Arkasına düşen topu kontrol eden Gabriel Torje dönerek ortasını arka direğe doğru gönderiyor ancak bu noktada hiç bir takım arkadaşı bulunmuyor ve top kalenin sağ tarafından dışarı gidiyor..

Dakika 82: Torku Konyaspor'da Douglas Ferreira, rakibi Mehmet Güven'e yaptığı faul sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

Dakika 84: Bu dakikalarda konuk ekip Akhisar Bld.Spor rakip yarı alanda daha fazla gözüküyor.

Dakika 86: Torku Konyaspor cephesinde son oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Jagos Vukovic oyundan alınırken yerine Elvis Kokalovic oyuna dahil oluyor.

Dakika 87: Sağ kanattan gelişen atakta Kenan Özer ortasını penaltı noktasının sol tarafına doğru gönderiyor. Bu noktaya hareketlenen Dimitar Rangelov kafa vuruşunu yapıyor ancak top kalenin üzerinden farklı bir şekilde dışarı gidiyor.
 
Dakika 89: Kenan'ın pası ile ceza sahası sağ çaprazında topla buluşan Dimitar Rangelov son çizgiye inerek ortasını sol direğin hizasındaki altıpas çizgisine doğru gönderiyor. Bu noktada bulunan Mehmet Güven sağ ayağı ile bekletmeden vuruşunu yapıyor ancak kaleci Oğuz'un müdahalesinden sonra top sağ kale direğine çarpıyor ve oyun alanına geri dönüyor.

Dakika 90: Dördüncü hakemin işaretiyle müsabakanın sonuna en az 4 dakikalık oynanmamış süre bölümü ekleniyor.
Ve maç bitti.. Torku Konyaspor mücadeleyi 2-1 kazandı ve 3 puanın sahibi oldu...

 
Stat: Konya Büyükşehir Belediyesi Torku Arena
 
Hakemler: Alper Ulusoy, Süleyman Özay, Serkan Çimen
 
Torku Konyaspor: Kaya Tarakçı, Ali Turan, Mehmet Güven, Ömer Ali Şahiner, Ali Çamdalı, Rangelov, Torje, Vukovic, Djalma (Dk. 70 Kenan Özer), Mehmet Uslu, Hasan Kabze (Dk. 78 Volkan Fındıklı)
 
Akhisar Belediyespor: Oğuz Dağlaroğlu, Orhan Taşdelen, Merter Yüce (Dk. 58 Zokora), Vaz Te (Dk. 49 Mehmet Akyüz), Güray Vural, Tolga Ünlü, Custodio, Lualua, Douglas, Bruno, Kadir Keleş (Dk. 70 Sertan Vardar)
 
Goller: Dk. 31 Custodio (Akhisar Belediyespor), Dk. 45 Mehmet Güven, Dk. 48 Rangelov (Torku Konyaspor)
 
Sarı kartlar: Dk. 5 Tolga Ünlü, Dk. 82 Douglas (Akhisar Belediyespor), Dk. 75 Ali Çamdalı (Torku Konyaspor)
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın