Ahmet Örken birinciliği kaçırdı...

Ahmet Örken birinciliği kaçırdı...

Alanya-Antalya etabını kazanan Etixx-Quick Step takımının Büyük Britanyalı bisikletçisi Cavendish, genel klasmanda liderliğini sürdürdü

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun ikinci etabını, dün olduğu gibi yine Etixx-Quick Step takımının Büyük Britanyalı sprinteri Mark Cavendish kazandı.

TUR 2015'in ikinci etabı, 182 kilometrelik Alanya-Antalya parkurunda düzenlendi.

Sprint finişiyle tamamlanan etapta Cavendish, Lampre-Merida takımından İtalyan Sacha Modolo ile son 50 metrede girdiği mücadeleyi 4 saat 21 dakika 32 saniyelik derecesiyle kazanarak birinci oldu. Cavendish, bu yılki ikinci, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'ndaki 6. etap zaferine ulaştı.

Modolo ikinciliği, Bardiani CSF'ten İtalyan Nicola Ruffoni ise üçüncülüğü elde etti. Turun tek Türk takımı Torku Şekerspor'un sporcusu Ahmet Örken de etabı 6. sırada bitirdi.

Bu sonuçlarla dünyaca ünlü Büyük Britanyalı sprinter Cavendish, genel klasmanda liderliğini sürdürdü ve "turkuaz mayo"yu rakiplerine kaptırmadı. Toplam süresi 7:39:30 olan Cavendish'i, yine Modolo ve Ruffoni izledi.

Cavendish ayrıca en iyi sprinter sıralamasında da zirvedeki yerini korudu ve "yeşil mayo"nun sahibi oldu ancak prosedür gereği aynı anda iki mayoyu giyemeyeceği için yarınki etapta "yeşil mayo"yu klasman ikincisi Modolo taşıyacak.

En iyi tırmanışçı klasmanının zirvesinde bulunan UnitedHealthcare Pro Cyling takımından İtalyalı Federico Zurlo, yarın da "kırmızı mayo" ile yarışa başlamaya hak kazandı.

Türkiye güzellikleri klasmanında liderliğe yükselen Caja Rural-Seguras RGA ekibinden İspanyol Luis Bas Bonet de "beyaz mayo"yu elde etti.

Öte yandan, yarışın bitimine 49,5 kilometre kala bisikletçiler, toplu şekilde sola doğru viraj alırken küçük bir kaza yaşandı.

Yaklaşık 10 bisikletçinin karıştığı kazada, MTN-Qhubeka takımının 3 sporcusu birden yer aldı. Kazayı yara almadan atlatan bisikletçiler yarışa devam etti.

Türkiye'nin tanıtımına büyük katkı sağlayan turun 3. etabı, Kemer ile Elmalı arasındaki 165 kilometrelik zorlu tırmanış parkurunda yarın koşulacak.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın