Konspor

TUR'da günün galibi Rebbelin!

TUR'da günün galibi Rebbelin!

Kemer-Elmalı etabını, Davide Rebellin birinci tamamladı...

51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Kemer-Elmalı etabını, Davide Rebellin birinci tamamladı.

51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 3. gününde 165 kilometrelik Kemer-Elmalı etabında CCC Sprandi Polkowice takımından Davide Rebellin 4 saat 34 dakika 11 saniyelik derecesiyle lider bitirirken, Lampre takımından Kristijan Durasek ikinci, Bretagne - Seche Environnemen takımından Eduardo Sepulveda ise üçüncülü oldu.

51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, yarın 132 kilometrelik Fethiye-Marmaris etabıyla sürecek.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 3. etabını kazanan CCC Sprandi-Polkowice takımının İtalyan sporcusu Davide Rebellin, "Finişte tüm ruhumu ortaya koydum. Genel klasman liderliği için fark yaratabilecek etabı kazandım" dedi.
 
TUR 2015'te genel klasmanda liderliğe yükselen Rebellin, düzenlenen basın toplantısında, son 100 metredeki atağıyla 165 kilometrelik Kemer-Elmalı etabını kazandığını belirtti.
 
İtalya Bisiklet Turu'nda da 20 yıl önce aynı başarıyı elde ettiğine dikkati çeken Rebellin, "Bugün ise 43 yaşında bir çok şeyin başarılabileceğini ispatladım. Elmalı parkuruna yabancı değildim. Bu avantajı iyi kullandım. Çok zorlu bir etaptı. Finişte tüm ruhumu ortaya koydum. Genel klasman liderliği için fark yaratabilecek etabı kazandım. Ancak henüz yarış bitmedi. Aksilikler olabilir, hiçbir şey garanti değil" ifadelerini kullandı.
 
Dünyanın en yaşlı profesyonel bisikletçisi, İtalya Bisiklet Turu'na tekrar katılıp, katılmayacağı sorusuna ise "Müthiş bir yarış, ama 3 hafta sürüyor. İtalya programımda yok. Programımda çok hoş yarışlar var" yanıtını verdi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor