Konyaspor’u haciz etmişti, şimdi aynı sebepten kendisi hacizlik!

Konyaspor’u haciz etmişti, şimdi aynı sebepten kendisi hacizlik!

Bir dönem Torku Konyaspor kulübünü, futbolcu transferinden doğan alacağını tahsil edemediği gerekçesi ile maç günü haciz etmeye çalışan Manisaspor, Benfica tarafından FIFA’ya şikayet edildi. Manisaspor puan silinme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

 
PTT 1. Lig’de tutunma mücadelesi veren Manisaspor büük bir tehlike ile karşı karşıya. 
Orduspor’un küme düşmesinin kesinleştiği PTT 1. Lig’de 26 puan ile düşme hattında yer alan Manisaspor’a FİFA’dan 6 puan silme cezasının gelebileceği iddia edildi. Sebebi ise Manisaspor’un futbolcu transferinden doğan borcunu Benfica’ya ödememesi. 
 
Geçtiğimiz yıllarda Torku Konyaspor’u futbolcu transferinden doğan bir alacağı yüzünden icra etmeye çalışan, hatta önemli bir müsabakanın oynanacağı gün Tatlıcak Tesislerine İcra memurlarını göndererek takımın formasını dahi haciz etmeye çalışan Manisaspor küme düşme tehlikesi ile karşı karşıya geldi. 
 
FIFA, Manisaspor’un 1,7 milyon Euro ödememesi halinde ligden 6 puanının silineceğini belirtti.
 
2010 yılında Benfica’nın oyuncusu Makakula, 2 milyon Euro bonservisle Manisaspor'a transfer olmuştu. Ancak Manisaspor Benfica'ya ödemesini gerçekleştirmemiş ve FIFA da davalık olmuş. 300 bin Euro gibi bir mebla ödenmiş ancak FIFA’nın karar verdiği doğrultuda Manisaspor'un 1.7 milyon Euro daha ödeme zorunluluğu doğdu.
 
Manisasporun söz konusu meblayı 6 Nisan'a kadar ödemesi gerekiyordu. Eğer ödemezse FIFA talimatlari uyarınca 6 puanı silinecek. Puan tablosuna da bakildiğinda 16. sırada bulunan Manisasporun, en yakın rakibi 15. Bucaspor ile arasında 1 puan fark var. Eğer bu mebla ödenmezse, 3 büyüklere sattığı oyunculardan 35 milyon Euro gelir elde eden zamanın efsane takımı, 2. Lig B kategorisine düşme tehlikesi ile karşı karşıya.
 
35 milyon Euro elde ettikleri kadroda Selçuk, Caner, Arda, Burak, Hakan Balta, Filip Holosko, Ufuk Ceylan, Ersan Gülüm, Uğur İnceman, Nizamettin Çalıskan, Sezer Öztürk, Güven Varol bulunuyordu.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın