Konspor

Adanaspor’da oyuncular antrenmana çıkmadı!

Adanaspor’da oyuncular antrenmana çıkmadı!

Türkiye Basketbol 2. Ligi temsilcilerinden Adanaspor Kulübü’nde sezon başından bu yana çekilen maddi sıkıntılar en üst noktaya gelince oyuncular antrenmana çıkmadı.

Kaptan Alp Timuçin Yener takım arkadaşları adına yaptığı açıklamada, “Bizim tepkimiz ne Adanaspor Kulübü’ne ne Adanaspor logosuna ne bu şehre ne de taraftarlara. Sadece aylardır başkanımızın tüm çabalarına rağmen Adana’da hiç kimsenin kılını kıpırdatmaması bizleri çok moralsiz hale getirdi. Oysa ki biz bu takıma, Adana basketboluna heyecan getirdiğimizi umuyoruz. Neredeyse play-off grubuna kalmayı garantiledik. Biz aslanlar gibi maçımıza çıkacağız, Adana’yı temsil etmeye çalışacağız. Başta Sayın Valimiz Mustafa Büyük olmak üzere tüm Adana Belediye Başkanları’nın bu sesi duymasını rica ediyoruz. Adana şehrine Basketbol 1. Ligi yakışır. İnşallah bu sorunu şehrin büyükleri çözer. Bizler de evimize ekmek götüren emekçi kişileriz. Belki çok ayıp olacak ama günlerdir elektrik-su gibi faturalarımızı ödeyemeyecek durumdayız. Mali sorunları çözmemiz için böyle bir karar aldık. Kesinlikle bu bir isyan değildir” dedi.

Antrenman salonuna gelen ve sporcuların idmana çıkmadığını gören kulüp başkanı Tevriz Dura, “Evet bu bir isyan değildir. Oyuncularım haklıdır. Ben elimden gelen her şeyi yaptım. Şahsım olarak birçok yere borç yapmama rağmen artık para ödeyemeyecek duruma geldim. Her şeye rağmen bu çok başarılı takım son iki maçına çıkıp, play-off’ta da belki 1. Lig’e çıkacak. Bu hafta deplasmanda oynayacağımız Sakarya Büyükşehir Belediyesi maçından sonra bu kulüp belki kapanma noktasına gelecek. Adanaspor için canını verenler, malını verenler hani neredeler? Oyuncularımın, teknik heyetin, kulüp çalışanlarının ve benim çektiğim sıkıntılar yeter. Belki bana çok kızıyor ama bu şehrin Valisi Sayın Mustafa Büyük’ten babalık yapmasını bekliyorum. Oyuncularıma hiç kızmıyorum. Davalarında haklılar. Fazlasıyla başarıyı yakaladılar. Erkek basketbolu bitmiş, tükenmiş Adana’ya ses, nefes, heyecan oldular. Gelmiş geçmiş Adanaspor yöneticilerine, Valimize, belediye başkanlarına çağrı yapıyorum. Tükendik artık” diye konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor