Torku Konyaspor'dan sert tepki!

Torku Konyaspor'dan sert tepki!

"Pek çok maçımızda hakem hatalarından mağdur olduk ancak bu maçta yaşananlar “hata” kelimesi ile geçiştirebilecek boyutları aşmıştır"

Torku Konyaspor Basketbol kulübü, Türk Telekom maçında yaşanan hakem hatalarının ardından sert bir açıklama yaptı.

Acıklama şu şekilde: 
“3 Mayıs 2015 Pazar günü sahamızda oynadığımız Türk Telekom mücadelesinde yaşanan hakem hataları Kulübümüzü ilk kez böyle bir açıklama yapmaya mecbur bırakmıştır.
   Pek çok maçımızda hakem hatalarından mağdur olduk ancak bu maçta yaşananlar “hata” kelimesi ile geçiştirebilecek boyutları aşmıştır. Maçın büyük bir bölümünde önde götürdüğümüz mücadeleyi inanılmaz hakem kararları neticesinde kaybetmiş olmanın üzüntüsü içerisindeyiz. Kazanmamız halinde play off ve Avrupa kupası iddiamızı son haftaya taşıyabileceğimiz bu kritik maçta sonuna kadar hak ettiğimiz galibiyet elimizden alınmıştır. Şunu herkesin bilmesini isteriz ki Torku Konyaspor Kulübü deneme tahtası değildir. Bugüne kadar ki sessiz duruşumuzu kimse ürkekliğimizden ya da pasifliğimizden zannetmesin. Gerektiği taktirde bu kulübün çıkarlarını her platformda savunmasını biliriz.
     İlk kez başhakemlik yaptığını zannettiğimiz arkadaşımıza ve son derece tecrübesiz oldukları her kararlarından belli olan yardımcılarına soruyoruz; Türkiye'nin hangi köşesinde sahaya düşen sadece bir adet kağıt parçasından dolayı anons yaptırabileceksiniz? Hangi salonda ellerini başının üzerine koyduğu için bir oyuncuya teknik faul çalabileceksiniz? Verdiğiniz hatalı kararları kendiniz de fark edip bir sonraki pozisyonlarda otoritenizi son derece komik duruma düşüren telafi düdükleri çalmaya cesaret edeceksiniz? Maçın bitimine 6 saniye kala 3 sayı geride olan ev sahibi takım topu oyuna sokmak üzereyken oyunu durdurup rakip takımın oyuncu değişikliğine izin vereceksiniz? Dün Selçuklu Belediyesi Spor Salonunda yaşananlar hakemlik adına kara bir leke olarak geçmiştir. 
     Son olarak Türk Telekom Spor Kulubünü aldıkları galibiyetten dolayı kutluyor ve play off mücadelelerinde başarılar diliyoruz” 
  TORKU KONYASPOR YÖNETİM KURULU
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın