Okullararası Taekwondo’da Türkiye Şampiyonları Belli Oldu

Okullararası Taekwondo’da Türkiye Şampiyonları Belli Oldu

2014-2015 Öğrenim yılı Okul Sporları faaliyet takviminde yer alan Okullararası Yıldızlar Taekwondo Türkiye Şampiyonası sona erdi.

 
52 İlden 300’e yakın sporcunun mücadele ettiği Okullararası Yıldızlar Taekwondo Türkiye Şampiyonası nefesleri kesti. Sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği müsabakalar sonucu dereceye giren sporcuların ödüllerini Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ömer Ersöz, Türkiye Taekwondo Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Erçin, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay, Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi Başkanı Recep Çınar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ahmet Özcan, Eski Taekwondo Milli Takım Antrenörü Kayhan Aytar verdi.
Şampiyona sonucu dereceye giren sporcular şu şekilde oluştu;
Bayanlar;
29 kg: 1.Nurcan Alıcı (Kayseri), 2.Saadet Karabenli (Ankara), 3.Aslı Arık (Adana), 3.Esma Kurt (İstanbul)
33 kg: 1.Kübra Kepenek (Tekirdağ), 2.Ezgi Nur Çelik (Bursa), 3.Sinem Soytürk (Samsun), 3.Ayşenur Ünlü (Osmaniye)
37 kg: 1.Melek Polat (Bursa), 2.Sertap Sakarya (Ankara), 3.Emine Göğebakan (Çanakkale), 3.İlayda Limon (Konya)
41 kg: 1.Hacer Evi (Ankara), 2.Ayşe Ebrar Duran (İstanbul), 3.Vildan Kılıç (Konya), 3.Arife Elkit (Samsun)
44 kg: 1.Saliha Küçüksolak (Konya), 2.Elanur Çelik (Samsun), 3.Şeyda Selçuk (Ankara), 3.Beria Yıldız (Isparta)
47 kg: 1.İklime Betül Karakuş (Sivas), 2.Emine Nur Palas (Adana), 3.İrem Erdoğan (İstanbul), 3.Elif Gül (Niğde)
51 kg: 1.İkra Kayır (Ankara), 2.Ayşenur Özcan (Konya), 3.Beyzanur Mumcu (Mersin), 3.Sevgi Top (Bursa)
55 kg: 1.Kezban Buğan (Bilecik), 2.Beyza Ekinci (Malatya), 3.Senem Bacaksız (Karaman), 3.Melisa Akoğlu (Samsun)
59 kg: 1.Huri Korkut (Mersin), 2.Berfin Öztemel (İstanbul), 3.Beyza Çil (İstanbul), 3.Şuheda Kurt (Elazığ)
+59 kg: 1.Dilara Aslan (İstanbul), 2.İkra Çapçı (Ankara), 3.Buse Makar (Bartın), 3.Feyzanur Ateş (Elazığ)
Erkekler;
33 kg: 1.Ali Oktay (Uşak), 2.İsa Şimşek (Karaman), 3.Enes Kaplan (Ankara), 3.Türkay Akkuş (Samsun)
37 kg: 1.İbrahim Can Çiçekci (İstanbul), 2.Akif Çilekci (İstanbul), 3.Y.Emre Üstündağ (İstanbul) 3.Samet Ayaz (Tekirdağ)
41 kg: 1.Furkan Güner (Düzce), 2.Tuna Alan (Sakarya), 3.M.Ali Öztürk (Ankara), 3.Akif Arabacıoğlu (Erzurum)
45 kg: 1.Emre Teke (İstanbul), 2.Mert Çetin (İstanbul), 3.İbrahim Zan (Hatay), 3.Alican Özcan (Karabük) 
49 kg: 1.Sefa Altınyüzük (Niğde), 2.Saman Ahmedi (Konya), 3.Berkay Gültekin (Ankara), 3.Berkay Aslan (Tekirdağ)
53 kg: 1.Tarık Soysal (Sakarya), 2.Arda Okşan (Adana), 3.Sabri Turhan (Eskişehir), 3.Emre Sarıkoç (Giresun)
57 kg: 1.Resul Aydoğdu (Ankara), 2.Hayrettin Aslantaş (Gaziantep), 3.Emirhan Candan (izmir), 3.Taner Baş (İstanbul)
61 kg: 1.Tolga Çalışkan (İzmir), 2.Behçet Turan (Adana), 3.Şeref Akboğa (İstanbul), 3.Emirhan Korkmaz (Bolu)
65 kg: 1.Melih Yılmaz (Samsun), 2.Kadir Doymaz (İzmir), 3.Murat Can Hoşaf (Gaziantep), 3.Faruk Akgün (İstanbul)
+65 kg: 1.Berat Demircioğlu (İstanbul), 2.Enes Akıncı (Ankara), 3.Batuhan Yılmaz (İzmir), 3.Hilmi Korkmaz (Gaziantep)
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın