3. Lig'de perde kapanıyor!

3. Lig'de perde kapanıyor!

Spor Toto 3. Lig'de normal sezon, 10 Mayıs Pazar günü yapılacak 34. hafta maçlarıyla tamamlanacak.

Ligde normal sezonun son haftası öncesi, Spor Toto 2. Lig'e yükselecek takımlar belli olurken, heyecan play-off ile kümede kalmaya çalışacak takımlar arasında yaşanacak.
 
Son hafta maçları öncesi 1. Grup'ta Tuzlaspor, 2. Grup'ta Eyüpspor, 3. Grup'ta da Anadolu Üsküdar 1908, Spor Toto 2. Lig'e doğrudan yükselmeyi garantiledi.
 
Gruplarda Spor Toto 2. Lig'e yükselmek için play-off mücadelesi verecek 12 takımdan 9'u da netlik kazandı.
 
Son hafta maçları öncesi 1. Grup'ta Darıca Gençlerbirliği, Zonguldak Kömürspor ve İstanbulspor, 2. Grup'ta Sivas Dört Eylül Belediyespor, Yeni Diyarbakır ve Denizli Büyükşehir Belediyespor, 3. Grup'ta ise Ankara Demirspor, Sakaryaspor ve Silivrispor, play-off'u garantileyen takımlar oldu.
 
Her üç grupta da play-off'a kalacak son takımlar, 34. hafta maçlarının ardından belli olacak.
 
Düşme hattı
 
Gruplardaki son hafta maçlarında ligin alt sıralarında da büyük bir heyecan yaşanacak.
 
Bölgesel Amatör Lig'e düşecek 9 takımdan 5'i belli olurken, küme düşecek son 4 takım ise bu hafta sonu oynanacak karşılaşmalarla netlik kazanacak.
 
Son hafta maçları öncesi 1. Grup'ta daha önce ligden çekilen Bozüyükspor ve Sebat Proje Trabzon Akçaabat'ın yanı sıra Şekerspor, 2. Grup'ta Çankırıspor, 3. Grup'ta da İstanbul Güngörenspor'un bir alt lige düşmesi kesinleşmişti.
 
Statü
 
Spor Toto 3. Lig'de statüye göre çift devreli lig müsabakaları sonunda gruplarda 16, 17 ve 18. sıraları alan üçer takım Bölgesel Amatör Lig'e düşüyor.
 
Gruplarında birinci olanlar Spor Toto 2. Lig'e yükselirken, 2, 3, 4 ve 5. sırayı elde eden takımlar 2. Lig'e yükselecek son 3 takımın belirleneceği play-off müsabakalarına katılma hakkı elde ediyor.
 
Her grupta ayrı ayrı oynanan play-off'larda çapraz eşleşmeyle birbirine rakip olacak takımlar, yarı finalde çift maç eleme usulüne göre karşı karşıya gelecek. Bu eşleşmelerin galipleri arasında Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenecek tarafsız sahada, tek maç eleme usulüne göre oynanacak final maçını kazanan 3 takım daha 2. Lig'e yükselme hakkı kazanıyor.
 
Play-off'larda müsabakaların normal süreleri berabere sonuçlanırsa, 15'er dakikalık iki uzatma devresi oynanıyor. Uzatma devresinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirleniyor.
 
Öte yandan Bölgesel Amatör Lig müsabakaları sonunda 9 takım, profesyonellik kriterlerini karşılamaları şartıyla Spor Toto 3. Lig'e yükseliyor.
 
Son hafta maçları
 
Spor Toto 3. Lig'de tamamı 10 Mayıs Pazar günü oynanacak 34. ve son hafta hafta karşılaşmalarının programı şöyle:
 
- 1. Grup:
 
15.30 Kırıkhanspor-Tuzlaspor (Kırıkhan İlçe)
 
15.30 Manavgatspor-Çatalcaspor (Manavgat Evrenseki)
 
15.30 Bursa Nilüferspor- Çorum Belediyespor (Nilüfer)
 
15.30 Darıca Gençlerbirliği-Adliyespor: Ali Şansalan (Darıca İlçe)
 
15.30 Tire 1922-Şekerspor (Tire 4 Eylül)
 
15.30 İstanbulspor-Niğde Belediyespor (Bahçelievler İl Özel İdare)
 
15.30 Kızılcabölükspor-Gaziosmanpaşa (Doğan Seyfi Atlı)
 
- 2. Grup:
 
14.30 Sancaktepe Belediyespor-Eyüpspor (Sancaktepe Belediyesi Şehir)
 
15.30 Çine Madranspor-Dardanelspor (Çine Yüksel Yalova)
 
15.30 Halide Edip Adıvarspor-Yeşil Bursa (Vefa)
 
15.30 68 Yeni Aksarayspor-Yeni Diyarbakır (Dağılgan)
 
15.30 Gölcükspor-Denizli Büyükşehir Belediyespor (Gölcük Şehir)
 
15.30 Sivas Dört Eylül Belediyespor-Derincespor (Sivas Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi)
 
15.30 Arsinspor-Kemer Tekirovaspor (Arsin İlçe)
 
15.30 Maltepespor-Payas Belediyespor 1975 (Maltepe Hasan Polat)
 
- 3. Grup:
 
15.30 Erzin Belediyespor-Silivrispor (Erzin İlçe)
 
15.30 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor-FBM Makina Balçova Yaşamspor (Kahramanmaraş 12 Şubat)
 
15.30 Büyükşehir Belediye Erzurumspor-Anadolu Üsküdar 1908 Spor (Kazım Karabekir)
 
15.30 Beylerbeyi-Bergama Belediyespor (Beylerbeyi 75. Yıl)
 
15.30 Orhangazispor-Sakaryaspor (Orhangazi İlçe)
 
15.30 İstanbul Güngörenspor-Sandıklıspor (Mimar Yahya Baş)
 
15.30 Bayburt Grup Özel İdare-Kayseri Şekerspor (Bayburt Genç Osman)
 
15.30 Ankara Demirspor-Ayvalıkgücü Belediyespor (Cebeci İnönü)
 
15.30 Etimesgut Belediyespor-Van Büyükşehir Belediyespor (Etimesgut Belediye Kemal Atatürk)
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın