Tayyip Erdoğan, Torku ile yakından ilgilendi!

Tayyip Erdoğan, Torku ile yakından ilgilendi!

Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’u ödül töreni sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Torku kafilesi hatıra resmi çektirip bir süre sohbet etti.

Tören sonrasında Torku takımı ile hatıra resmi çektiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tur’da gösterilen mücadeleden ötürü tüm takımı tebrik etti.

Konya Torku Şekerspor Kulüp Başkanı Yavuz Erence, yönetim kurul üyeleri, Kulüp Menajeri Mehmet Şafakçı ve sporcuların bulunduğu sohbette Cumhurbaşkanı Erdoğan gelecek yıl yapılacak Tur’da birincilik kürsüsünde Torku ismini görmeyi arzuladığını söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan sporculara takılmadan da geçmedi. Torku’nun genç sporcusu Ahmet Örken’in pist isteğine hemen cevap veren Erdoğan, Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’tan aldığı bilgi ile Bisiklet pistinin projeye alındığını ve kısa sürede Konya’ya yapılacağı müjdesini verdi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Ahmet Örken’den pistte çalışmaların tamamlanmasının ardından Avrupa’da ve Dünya’da başarı beklediğini ifade etti.

Neşeli geçen sohbette Torku heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a Torku forması ve takım kaskını hediye etti.  

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın