Konspor

Torku Konyaspor'dan Barış Şimşek'e sert tepki!

Torku Konyaspor'dan Barış Şimşek'e sert tepki!

Süper Lig'in 30. haftasında Galatasaray'la karşılaşan Torku Konyaspor'un Kulüp Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, rakipleri karşısındaki mücadeleleri ve oyunu ile kesinlikle yenilgiyi hak etmediklerini söyledi.

 
Kulüp Basın Söcüsü Ahmet Baydar, sonuca rağmen Torku Konyaspor'lu oyuncuları gösterdikleri mücadeleden dolayı kutlarken, maç sonrasında sosyal medyada takım kaptanı Hasan Kabze ile ilgili çıkan haber ve yorumlara da tepki gösterdi.
 
Galatasaray karşısında maçın hiçbir bölümünde oyundan kopmadıklarını belirterek açıklamasına başlayan Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, “Rakipten daha net gol pozisyonlarına girdik. Ama bunları değerlendiremedik. Galatasaray son bölümlerde duran toptan bulduğu golle kazandı. Kesinlikle yenilgiyi hak edecek bir oyun ortaya koymadık. Mücadelemizin karşılığı en kötü 1 puan olmalıydı. Ama başaramadık. Sonuca rağmen oyuncularımızı mücadelelerinden dolayı kutluyoruz” dedi.
 
Karşılaşma boyunca Galatasaray’lı oyuncuların anlamsız yere gerginlik çıkarmaya çalıştığını ve bu konuda maçın hakemi Barış Şimşek’in de verdiği kararlarla kendilerine yardımcı olduğuna da değinen Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, “Herkesin gördüğü gibi hakeme el kol hareketleriyle şiddetli itirazlar var, İngilizce edilen küfürler var. Bunların cezası dünyanın her yerinde bellidir ve karttır. Ama Barış Şimşek rakip oyunculara bu konuda oldukça toleranslı davrandı. Oyuncumuz Mehmet Uslu bir pozisyonda tepkisini elle yaptığı için kart gördü. Adalet bunun neresinde. Oyuncularımız rakip oyuncu sakatlandığı için düşünmeden topu atak başlangıcında dışarı gönderiyor. Ama Galatasaraylı oyuncular faul sonrasında yerde kalan oyuncumuza tepki gösteriyor, dönüşünde 2-3 pozisyonda topu bize vermek yerine kendileri alarak başlıyorlar. Görülüyor ki kazanmak futbolun içerisindeki önemli değerlerin bile önüne geçebiliyor. Kimse sahaya kaybetmek için çıkmıyor. Mücadelemizin karşılığını ‘rakiplerden teşvik mi aldınız?’ düşüncesiyle saha içerisinde oyuncularımıza tepki şeklinde gösteren Galatasaraylı oyunculara bu tür söylemler yakışmıyor” diye konuştu.
 
Karşılaşmanın ardından sosyal medyada takım kaptanı Hasan Kabze hakkında çıkan haber ve yorumlara da tepki gösteren Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, "Bunlar tamamen saçmalık ve birileri kendilerine böyle şeylerden malzeme çıkarmaya bayılıyor. Hasan Kabze iki sezondur Konyaspor'umuzun formasını giyiyor ve geçen sürede takımımıza ne kadar katkı sağladığını ve neler yaptığını söylemeye bile gerek yok. Kendisi bu takımın çok önemli ve değerli bir parçası" dedi. 
 
Basın sözcüsü Ahmet Baydar, Salı günü Konya'da oynayacakları Gençlerbirliği maçı ile ilgili olarak da, “Ligi ilk 8 takım arasında bitirmek adına rakiplerimizden olan Gençlerbirliği ile zor bir maça çıkacağız. İnşallah kendi seyircimiz önündeki mücadeleden 3 puanla ayrılarak bu hedef doğrultusunda bir engeli daha kayıpsız geçmek istiyoruz. Takımımıza da güveniyoruz” şeklinde görüş belirtti. 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor