Konspor

4 yıl aradan sonra başladığı basketbolda zirvede!

4 yıl aradan sonra başladığı basketbolda zirvede!

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin (TKBL) şampiyonu Galatasaray Odeabank'ın tecrübeli oyuncusu Şebnem Kimyacıoğlu, sarı-kırmızılı takımda hayal edemeyeceği başarılar yaşadığını söyledi.

 
Şebnem Kimyacıoğlu, kendileri için sıkıntılı geçen bir sezonda mutlu sona ulaşmayı başardıklarını vurgulayarak, "Gerçekten sıkıntılı bir sezon geçirdik. Ama sıkıntıları aşıp, tekrar toparlanarak sezon sonunda şampiyonluğa ulaşmanın mutluluğu farklı oluyor. Bunun sevincini yaşıyoruz" dedi.
 
Geçen sezon FIBA Avrupa Ligi, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ve Türkiye Kupası'nı kazandıklarını hatırlatan tecrübeli oyuncu, "Geçen sezonun kadrosundan birçok arkadaşımız gitti. Sezon başında yeni bir takım vardı ortada. Zellous da gelmeyince geçen sezondan 4 kişi kaldık. Nevriye ve Liytlle da geç katıldı takıma. Kelsey Bone da sezon arasında gidip geldi. Yani hep dalgalı bir durum oluştu. Beklentiler de yüksek olunca zaman zaman çok sıkıntı yaşadık. Ancak bunları aşıp şampiyon olmak çok önemli" diye konuştu.
 
Şebnem, Avrupa Ligi'nde bu sezon istedikleri performansı ortaya koyamadıklarını belirterek, "Türkiye Ligi'nde elde ettiğimiz başarıyı ne yazık ki Avrupa Ligi'ne yansıtamadık. Ritmimizi yakalamak üzereyken kritik maçlar oynadık. Şu an oynadığımız basketbolu o zaman oynasaydık, Avrupa Lig'inde şampiyonluğun ciddi adaylarından biri olurduk" ifadelerini kullandı.
 
"Son iki sezon rüya gibi geçti"
 
Şebnem Kimyacıoğlu, 2008 yılında basketbolu bırakarak ABD'de hukuk eğitimi almaya gittiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:
 
"2008 yılında bırakmıştım ve geri dönmeyeceğimi düşünüyordum. Üç sezon önce Galatasaray ile anlaşarak geri döndüm. Son iki sezon da rüya gibi geçti. Basketbola tekrar döndüğümde ligde üst üste iki şampiyonluk yaşayıp, Avrupa Ligi'ni de kazanacağım hiç aklıma gelmezdi. Gelirken tek amacım takıma olabildiğince katkı vermekti. Bu başarıları hayal bile edemezdim."
 
Elde ettikleri başarılarda en büyük payın başantrenörleri Ekrem Memnun'un olduğunu dile getiren Şebnem, "Bu başarılar Ekrem Memnun'un eseri. Biz bireysel bir spor yapmıyoruz. Ekrem ağabeyin sistemi var. Her şeye çok iyi hazırlanıyor ve bilinçli bir şekilde yaklaşıyor. Biz de onun vizyonunu yansıtmaya çalıştık. O olmazsa bu başarıyı asla elde edemezdik" ifadelerini kullandı.
 
"Kararımı ilerleyen günlerde vereceğim"
 
Galatasaray Odeabank ile olan sözleşmesinin sona erdiğini ifade eden Şebnem Kimyacıoğlu, şunları söyledi:
 
"Basketbola devam edip etmeme kararımı önümüzdeki günlerde vereceğim. Sonuçta benim başka bir mesleğim de var. O da aklımda kalıyor. Ondan çok uzak kalmamaya çalışıyorum. Tabi spor yaparken de bunun için vaktiniz kalmıyor. Ben Kaliforniya'da okudum ve orada baroya kayıtlıyım. Yazları çalışıyorum. Kopmamak uğruna sezon içinde de Odeabank ile çalıştım. Benim için bunlar önemli. Kararımı henüz vermedim ama ya tam döneceğim ya da bir sezon daha basketbol oynayacağım."
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor