81 yaşındaki atlet önce by-pass, sonra Balkan Şampiyonu oldu

81 yaşındaki atlet önce by-pass, sonra Balkan Şampiyonu oldu

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yaşayan atlet Orhan Kart, 81 yaşında ve by-pass ameliyatı olmasına rağmen katıldığı Balkan Şampiyonası’ndan rekorla döndü...

Yedi yıl önce İzmir’de Prof. Dr. Ali Gürbüz ve ekibi tarafından by-pass ameliyatı yapılan, 3 kalp damarı değişen 81 yaşındaki atlet Orhan Kart, 15 ülkeden sporcuların yarıştığı Veteranlar Atletizm Balkan Şampiyonası’na katıldı. 25 yıldır sporla ilgilenen Orhan Kart, şimdiye kadar 14’ü birincilik olmak üzere 17 Balkan madalyasının sahibi oldu. İşçi emeklisi, evli ve 2 çocuk babası olan Orhan Kart, katıldığı son şampiyonada kendi yaş kategorisinde 60 metrelik koşunun 11.55 olan rekorunu 10.47 olarak tamamlayarak yeni bir rekora da imza attı. Ayrıca 200 metrelik koşunun 38.74 olan rekorunu da 37.00 olarak egale etti ve yeni rekoru skor tablolarına yazdırmayı başardı.

“DAHA ÇOK SPOR, DAHA ÇOK BAŞARI”
Spor yapmayı ve atletizmi çok sevdiğini söyleyen by-passlı şampiyon Orhan Kart, “Ben bu yaşa sağlıklı bir şekilde gelebilmeyi spor yapmaya borçluyum. Gelecek nesillere örnek olması ve vücudumun sağlığını test etmek için de müsabakalara katılıyorum. Başarılar ortada. Daha çok spor, daha çok başarı getiriyor. Geçen Balkan Şampiyonası’ndan 2 rekor ve 2 madalya ile döndüm, mutluyum. Ameliyattan önce bu kadar rahat değildim. Şimdi çok daha sağlıklıyım” dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın