‘‘Birlikte daha aktif’’

 ‘‘Birlikte daha aktif’’

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Beyazay Derneğinin ortaklaşa imzalamış olduğu ‘‘Birlikte Daha Aktif’’ projesinin basın toplantısı ve lansmanı yapıldı.

 
Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 100 Yıl Spor Salonunda yapılan programa Vali Yardımcımız Fazlı Akgün, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ömer Ersöz, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Genel Merkez Yürütme Kurul Üyesi Aysel Akar, Yönetim Kurul Üyesi Dursun Seyis, Türkiye Beyazay Derneği Konya Şubesi Başkanı Adnan Yağcı ve Sakarya Şube Başkanı Feruzu Kaledibi ve protokol üyeleri katıldı. Programda Bisiklet,Satranç, Masa Tenisi, Basketbol ve Cimnastik gösterileri yapıldı.
Açılış konuşmasını yapan İl Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ömer Ersöz; Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Genel Müdürlüğümüz ve Türkiye Beyazay Derneğinin ortaklaşa imzalamış olduğu ‘‘Birlikte Daha Aktif’’ projesinin amacı engelli kardeşlerimizle engelli olmayan kardeşlerimizi bir çatı altında toplamak, birlikte spor yaptırmaktır. Bizler Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak sadece engelli kardeşlerimizin spor yapabilmesi için tahsis ettiğimiz engelli otobüsümüzle ‘‘Engelleri Sporla Aşalım’’ projemizi devam ettiriyoruz. Bugün yeni başlayacak olan projenin heyecanını yaşamaktayız. Dedi

Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva; Projenin ilk lansmanını Konya’da yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Konya hem ufkumuzu açıyor hemde omuzlarımızda ki yüke ortak olarak bizlere gerekli desteği gösteriyor. Dedi.
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın