"Yılın takımını kurup Süper Lig’e çıkacağız"

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, PTT 1. Lig’in 33. haftasında deplasmanda karşılaşacağı Giresunspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor. Teknik direktör Hakan Kutlu, 2-3 yılın takımını kurup Süper Lig’e çıkmak için çalışacaklarını söyledi.

Antrenman öncesi takım hakkında açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, ligde Samsunspor maçından sonra iddiası olmayan bir takım konumu haline geldiklerini hatırlatarak, hedeflerinin bundan sonra ileriye yönelik bir takım kurmak üzerine olduğunu dile getirdi.

"BU TAKIMI BU ŞEHRE YAKIŞIR BİR TAKIM HALİNE GETİRECEĞİZ"
Kutlu, oyuncuları kalan maçlara motive etme konusunda zorluklar çektiklerini ifade ederek, "Ama Samsunspor maçıyla beraber ilk 6 hedefinden uzaklaştıktan sonra önümüzdeki senenin kadrosunu oluşturmak adına oyuncuların performansını gözlemleyeceğimizi hem kamuoyuna hem de oyuncularımıza ilettik. Şimdi bu kulüp yeni bir projeyle hareket edecek. Zaten bunu başkanımıza ve yönetim kurulumuza deklare etmiştik. Bu takımda da bu projeye devam edecek oyuncular var. Yeni oyuncular seçeceğiz ama oyuncularımızın bazılarıyla yollarımızı ayıracağız. Bunlar mukavelesi devam eden oyuncular da olabilir etmeyen oyuncular da olabilir. Ligde kalan iki maçı da tamamlayacağız. Ebette hiçbir maç kaybetmek için oynanmaz, kazanmak için oynayacağız. Şans vermediğimiz oyuncular da şans vereceğiz. Bundan sonraki hamlelerimiz, 2-3 yıl içerisindeki hamleler olacak. İnşallah bu takımı ligde şampiyon yaparak bu şehre yakışır bir takım haline getireceğiz" dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesporlu oyuncu Erkam Reşmen ise Denizlispor maçını değerlendirerek, "Denizlispor için çok önemli maçtı. Düşme potasındaydılar, biz daha rahattık onlara göre. Aslında maçı kazanmak istiyorduk ama gevşeklikle başladık. Çok iyi oynadığımız söylenemez. Rakibimiz düşmenin de korkusuyla üzerimize geldi. İlk yarıyı 2-1 mağlup tamamladık. İkinci yarıda daha istekli olmaya çalıştık. Pozisyonlar yakaladık ama atamadık ve bir tane penaltı kaçırdık. Çok iyi oynayamadık ama maçın hakkı böyle olmayabilirdi. Giresunspor maçında ise orta sıralarda olan iddiası olmayan iki takım karşılaşacak. İnşallah zevkli bir maç olur" diye konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın