Karate Şampiyonası’na rekor katılım!

Karate Şampiyonası’na rekor katılım!

Haziran ayında yapılacak 13. Avrupa Kulüpler Karate Şampiyonası seçmesi niteliği taşıyan Türkiye Kulüpler Karate Şampiyonası’na kulüpler büyük ilgi gösterirken, 15-17 Mayıs tarihlerinde yapılacak organizasyonda 262 kulüpten yaklaşık bin 500 sporcu tatamiye çıkacak.

Türkiye Karate Federasyonu’nun kulüpler düzeyindeki en önemli organizasyonu olan Türkiye Kulüpler Karate Şampiyonası, 15-17 Mayıs tarihleri arasında Bursa’da yapılacak. Gemlik Kaymakamlığı, Gemlik Belediyesi ile Gemlik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün desteğiyle gerçekleşecek şampiyonaya Gemlik Spor Salonu ev sahipliği yapacak.

6-7 Haziran’da Fransa’da yapılacak 13. Avrupa Kulüpler Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek kulüplerin de belirleneceği organizasyona kulüpler büyük ilgi gösterdi. En yoğun katılımlı organizasyonlar arasındaki yerini alan şampiyonada 44 ilden 262 kulüp tatamiye çıkarken, yaklaşık bin 500 sporcu da zorlu mücadelelerin içerisinde yer alacak.

Kata ve kumite olmak üzere ümit, genç ve büyükler kategorilerinde yapılacak şampiyonada toplam 8 dalda dağıtılacak kupalar sahiplerini bulacak.

TEKERLEKLİ SANDALYALER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞACAK
Şampiyonanın açılış Seremonisi 15 Mayıs Cuma günü 17.00-17.30 saatleri arasında gerçekleşecek.
Türkiye Karate Federasyonu’nun Türk Kızılayı ile işbirliği yaparak “Engelleri Birlikte Aşalım” sloganı ile yürüttüğü proje kapsamında alından tekerlekli sandalyeler de açılış seremonisinin ardından bağışçılar tarafından ihtiyaç sahiplerine teslim edilecek.

Türk Kızılayı ile yapılan ortak çalışma neticesinde ayrıca, şampiyona ile eş zamanlı olarak Kan Bağışı kampanyası da düzenlenecek.

DELİHASAN: "FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTİYORUZ"
Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, sportif başarının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem verdiklerini söyledi. Başarılar ve madalyalar ile anılan bir federasyon olmanın yanında sosyal sorumluluk projelerinde yer almanın da kendileri adına önemli olduğunu belirten Delihasan, asıl amaçlarının kamuoyunda farkındalık oluşturmak olduğuna dikkat çekti.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın