Çeltik'te "Şenlik" vardı!

Çeltik'te

2. Geleneksel Konya Çocuk Oyunları Şenliği’nde Çeltik’te çocuklar eğlenceye doydu...

2. Geleneksel  Konya Çocuk  Oyunları  Şenliği’nde Çeltik ilçesi oldukça eğlenceli dört gün yaşadı.

İlçe Kapalı Spor Salonu’nda 3. sınıflarda mendil kapmaca – seksek , 4. ve 5. sınıflarda kaleli yakan top oyunları oynanırken öğrenciler bilgisayar oyunlarındaki hayali karakterlere mecbur olmanın dışına çıkarak, kendi  geliştirdikleri strateji ve taktikleri  kendi  bedenleri  ile uygulamanın tadına vardılar.

İlçe öğretmenlerinden Mehmet YILDIRM’ ın koordinatörlüğünde düzenlenen oyunlarda çocuklar hem oyunları öğrendiler, hem de eğlendiler.  
 
Finalleri İlçe Kaymakamı Abdurrahman  ÇİFTÇİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet KAYMAK , İlçe Nüfus Müdürü Abdullah BAKIRCI ve Okul Müdürleri izlerken, tribünleri veliler ve öğrenciler doldurdu. Dereceye giren okulların ödülleri Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından verildi.
 
8 okul şenliğe  247 öğrenci ile katılırken toplamda 19 maç oynandı. 100. Yıl İlkokulu tüm kategorilerde birinciliği alarak Akşehir’de yapılacak bölge maçlarında Çeltik ilçesini temsil etmeye hak kazandı. Fatih İlkokulu, Merkez İlkokulu, Honamlı İlkokulu ve Küçük Hasan İlkokulu dereceye giren diğer okullardı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın