Konspor

43 taraftara seyirden men cezası!

43 taraftara seyirden men cezası!

Bucaspor'un sahasında oynadığı iki maçta çıkan olaylarla ilgili yakalanan 11'i çocuk 43 kişi, haklarındaki yasal işlem sonucu spor müsabakalarını seyirden men edildi...

PTT 1. Lig takımlarından Bucaspor'un sahasında oynadığı iki maçta çıkan olaylarla ilgili yakalanan 11'i çocuk 43 kişinin, haklarındaki yasal işlem sonucu spor müsabakalarını seyirden men edildiği bildirildi.
 
İl Emniyet Müdürlüğü'nün açıklamasında, Yeni Buca Stadı'nda oynanan Bucaspor-Karşıyaka maçında tribün koltuklarının kırılması, sahaya yabancı cisim atılması ve küfür edilerek olay çıkarılması, Bucaspor-Manisaspor maçının ardından da stat dışında 16 otobüs durağı, 5 belediye otobüsü, birer polis aracı ve otomobilin camlarının kırılması ve zarar verilmesiyle ilgili soruşturma kapsamında, 11'i "suça sürüklenen çocuk" olmak üzere toplam 43 kişinin yakalandığı belirtildi.
 
Yakalananların, "6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna Muhalefet ve Mala Zarar Verme" suçlarından işlem yapılıp, spor müsabakalarını seyirden yasaklandığı, olaylara karışan diğer şahısların tespit ve yakalama çalışmalarına devam edildiği kaydedildi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor