Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın dev projeleri devam ediyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın dev projeleri devam ediyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı düzenlediği kamplarda Türkiye’nin dört bir yanından gençleri bir araya getirdi.

Geleceğin aydınlık gençleri için tüm imkanlarını seferber Gençlik ve Spor Bakanlığı, yurdun dört bir köşesinden on binlerce genci kardeşlik çatısı altında buluşturup birbirinden farklı aktivitelerle çeşitli kamp fırsatları sunuyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı her yıl olduğu gibi 2015 yılında da yaklaşık 60 bin genci bir araya getirerek sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle serbest zamanlarını gençlik ve izcilik kamplarında değerlendirmelerini sağladı. Doğa, deniz, çadır konsepti ve Ramazan temalı olmak üzere bu yıl 26 gençlik kampını gençlere açacak olan Gençlik ve Spor Bakanlığı, Haziran ve Ekim ayları arasında düzenlenecek kamplarda gençlere dolu dolu bir hafta yaşatmayı amaçlıyor.

Gençlik kamplarında, paintball, okçuluk, havalı tüfek, tırmanma duvarı, mini golf, kano, rafting, dağ bisikleti, flyfox, ip parkuru gibi sportif faaliyetler yer aldı. Sokak oyunları, müzik, tiyatro, halk oyunları, kültürel geziler ve kişisel gelişim seminerleri gibi etkinliklerle gençlerin zamanı en etkin şekilde değerlendirilmesi sağladı.

BİRBİRİNDEN FARKLI ETKİNLİKLER
Bakanlık tarafından ayrı kategorilerde düzenlenen kamplar için belirli yaş aralığındaki gençler başvuru yapabiliyor. Antalya Duacı, Bolu Aladağ, Kırşehir Kaman Hirfanlı, Trabzon Düzköy, Kastamonu Yolkonak, Manisa Kırkağaç Şehzadeler, Osmaniye Aslantaş ve Van Gevaş’da düzenlenen doğa kamplarına 16-22 yaş aralığındaki gençler başvuru yapabilirken, 2015 yılı Ulusal Yaz Gençlik Kamplarına ise 12-22 yaş aralığındaki gençler katılabiliyor. 12-15 yaş aralığındaki gençler Aydın Kuşadası Davutlar, Hatay Arsuz Uluçınar, Samsun 19 Mayıs, Mersin Silifke 23 Nisan, Mersin Silifke Ekonomi, Mersin Silifke DSİ, Mersin Silifke Tarım ve Mersin Silifke İçişleri deniz kamplarına başvurularını gerçekleştiriyor. Ayrıca Çanakkale Gelibolu ve Burdur Salda Çadır Kampları ile Bursa Karacaali, Bursa Hasanağa, Çanakkale Güzelyalı, Konya Beyşehir, Karabük Ovacık, Kastamonu Kadıdağı, Samsun Nebiyan ve Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Davraz Tesisleri’nde düzenlenen Yerel Kamplar da gençler için hazırlandı.

Kamplara katılan gençlerin ulaşım, konaklama ve yemek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca karşılanırken, düşük gelirli, derslerinde başarılı, şehit ve gazi yakınlarına kamplara başvuru sürecinde öncelik tanınıyor. Kamplara katılan gençlerin güvenliğini de düşünen Gençlik ve Spor Bakanlığı, her bir gence seyahat ve sağlık sigortası da yaptırıldığı belirtildi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın