"Halterde yeni bir sayfa açtık"

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, iki yıl önceki doping olaylarının ardından yeni sayfa açtıklarını, bu süreçten sonra kazandıkları madalyaların hepsinin temiz olduğunu söyledi.

 
Taşpınar, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda 6 altın, 3 gümüş, 5 de bronz madalya kazandıklarını hatırlattı. Daha önce katıldıkları Avrupa Şampiyonası'nda sadece 5 madalya elde ettiklerini anımsatan Taşpınar, "Bu yıl 14 madalya ile başarımızı artırdık. Elde ettiğimiz başarıyla, diğer turnuvalar öncesi moral bulduk. Hazırlıklarımızın semeresini aldığımız için çok mutluyuz" dedi.
 
Tamer Taşpınar, aynı ciddiyetle hazırlanıp, katılacakları diğer turnuvalarda da başarılı olmak istediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:
 
"Kasım ayında ABD'de yapılacak Dünya Şampiyonası'na katılacağız. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Sporcularımız Düzce'de kampa girdi. Çok çalışarak oradan da başarılı olmak istiyoruz. ABD'de toplayacağımız puanlarla olimpiyata katılma hakkı kazanacağız. İnşallah Dünya Şampiyonası'nda İstiklal Marşımızı okuturuz."
 
"Tavrımızı ortaya koyduk"
 
Halterdeki sıkıntıların ardından 2 yıl önce göreve geldiğini hatırlatan Taşpınar, şu ifadeleri kullandı:
 
"Halterdeki doping olayının ardından benden önceki başkan Hasan Akkuş istifa etmişti. Göreve gelmemle beraber bu olayla ilgili mücadele etmeye başladık. İnşallah o günlere bir daha geri dönmeyeceğiz. Devlet olarak tavrımızı ortaya koyduk. Federasyon olarak aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Yarışma ve kamplardan sonra sporcuların haberi olmadan numune aldık. Dopingsiz başarılar elde etmeye başladık. İki yıl önce çıkan doping olaylarının ardından yeni bir sayfa açtık. Bu süreçten sonra kazandığımız madalyaların hepsi tertemiz."
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın