Konspor

Haksızlığa kızdı, hakemliği bıraktı!

Haksızlığa kızdı, hakemliği bıraktı!

Diyarbakırlı futbol hakemi Osman Güneri, Yeni Diyarbakırspor-Denizli Büyükşehir Belediyespor maçında yanlı karar verdiği öne sürülen Hüseyin Sabancı ile aynı mesleği yapmamak için hakemliği bıraktığını açıkladı...

Spor Toto 3. Lig play-off’unda Yeni Diyarbakırspor’a yapılan haksızlığa dayanamadığını belirten Güneri, Diyarbakır ve bölge düşmanlığı yapan bir anlayışla aynı çatı altında olmak istemediği için hakemliği bırakma kararı aldığını söyledi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Güneri, “Bir şehir düşünün ki yıllardır üst liglerin hasretini çekip bin bir zorlukla, emekle bir yerlere gelip play-off’a kalıyor. 89. dakikada galibiyet golünü atıyor ve 90+5’te hiç alakasız bir pozisyona penaltı veriliyor ve bu takım bir kez daha hayal kırıklığına uğratılıyor. Ne ilginçtir ki Yeni Diyarbakırspor - Denizli Büyükşehir Belediyespor maçına daha önce örneği görülmemiş üzere Denizli’ye iki saat uzaklıktaki İzmir’den hakem veriliyor. Ve bu zat Diyarbakırspor’un küme düşmesinde emek sahibi bir isim olduğu TFF dahil herkesçe bilinmekte olan bir hakemdi. Çok fazla konuşmaya gerek yok futbolun f’sinden anlayanlar ne demek istediğimi anladılar” dedi.

“O ZATLA AYNI MESLEĞİ PAYLAŞMAKTAN UTANIYORUM”
Hüseyin Sabancı ile aynı camiada olmaktan utanç duyduğunu belirten Güneri, “Ben bu mesleğe şerefimle, onurumla başladım. Memleketime ve ülkeme katkı sunarım diye başladım ama karaktersiz, emek hırsızlığı yapıp milyonlarca Diyarbakır sevdalısının umudunu gasp eden biriyle aynı camiayı paylaşmaktan utanç duyduğum için görevimi sonsuza dek bırakıyorum. Yeni Diyarbakırspor’un emeklerinin çöpe atıldığı bir ortamda para, pul, şöhret benim için hiçbir şey ifade etmez. Üzerimde emeği olan Süper Lig hakemlerimiz ve diğer hocalarımın affına sığınırım, emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Bu yazdıklarım tamamen beni bağlar, sorumluluğu bana aittir Diyarbakır Hakem Kurulu’nun asla sorumluluğunda ya da bilgisi dahilinde değildir" diye konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor