Işıkcı’nın hedefi büyük

Işıkcı’nın hedefi büyük

Işıkcı’nın hedefi büyük Konya Fenerspor U14 takımında forma giyen Fatih Işıkcı’nın hedefi büyük. Genç futbolcu hayalinin Fenerbahçe’de forma giymek olduğunu söyledi 
 
Torku Şekerspor altyapısında 2009 yılında futbola başlayan ve 2014'de Konya Fenerspor Kulübüne transfer olan 15 yaşındaki futbolcu Fatih Işıkcı ligde ve turnuvalarda sergilediği futbol ile göz dolduruyor. Genç futbolcu, en büyük hayalinin ise Fenerbahçe A Takımında forma giymek olduğunu söyledi. 2009 yılında futbola Kaleci Süleyman Güzel gözeteminde başladığını kaydeden Işıkcı ”Futbol sevgim 2009 yılında Konya Stadyumunda eski kaleci Süleyman Güzel’in teşvikiyle başladım. Bir süre sonra ise Rıfkı Ekenler hocam beni oynarken gördü ve TFF takımına aldı.
 
Bu süre içerisinde kendimi hep geliştirdim. Daha sonra ise Torku Şekerspor seçmelerine katıldım ve başarılı oldum. 1 yıl burada Tarkan Esmer ve Ahmet Arsin Hocam eşliğinde futbol eğitimi aldım. Daha sonra Torku Şekerspor, Konyaspor ile birleşince Konyaspor’a geçtim. Buradaki elemelerde de başarılı oldum ve tekrar seçilerek Erol Yıldırım hocam ile devam ettim. Şu anda da Konya Fenerspor'da Fatih Taşgın ve Hayri Bayer Hocamla futbol eğitimlerime devam ediyorum. Onların da desteği bana güç veriyor” dedi.”dedi.

‘Hayalim Fenerbahçe ve A Milli Takım’
 
Futbol hayatı boyunca 4 kulübün kendisini istediğini ifade eden Fatih Işıkcı, en büyük hayalinin ise Fenerbahçe ve A Milli Takım formalarını giymek olduğunu söyledi. Işıkcı ”Herkes bir gün büyük takımlarda forma giymek ister. Benim de hedeflerim var ve bu hedefler doğrultusunda ilerliyorum. En büyük hayalim ise Fenerbahçe ve A Milli Takım’da futbol oynamak. Bunu da bir gün başaracağım”diye konuştu.
 
‘Kulüpler sabırlı olmalı’
 
Türkiye’de altyapıya çok önem verilmediğini ve bunun sonucunda ise futbolcu yetişmediğini kaydeden Fatih Işıkcı” Türkiye’de malum altyapıya çok önem verilmiyor. Veren kulüplerde çok az. Herkes futbolcu kazanmak derdinde değil. Maçları kazanmanın derdinde. Bana göre kulüplerimiz sabırlı olmalı ve altyapısındaki futbolcuları beklemeli. Zamanı geldiğinde takımını sırtlayacak bir çok oyuncu çıkar”dedi.
 
‘Aykut Kocaman çok başarılı’
 
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ı çok beğendiğini ifade eden Işıkcı” Aykut Kocaman Türkiye’nin yetiştirdiği ender insanlardan birtanesi. Çok başarılı bir insan. Gerek Torku Konyaspor gerekse geçmişte Fenerbahçe’de elde ettiği başarılar ortada. Ayrıca Aykut hocamızın gençlere karşı özel bir ilgisi var. Altyapıya çok önem veriyor. Torku Konyaspor’da da bunun örnekleri var. İnşallah gelecek sezonda Torku Konyaspor’un başında bir çok başarılara imza atar”diye konuştu.
 
‘Ailemin desteği çok büyük’
Genç futbolcu, hayatından en büyük destekçilerinin ise ailesi olduğunu söyledi. Fatih Işıkcı” Ailemin her zaman bana destekleri olmuştur. Hiç bir zaman yalnız bırakmadılar. Verdiğim kararların hepsinin arkasında durdular. Bende onlara layık bir evlat olmak için elimden geleni yapıyorum’dedi.
 

Haber: Kazım ÖZÇELİK

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın