Konspor

Süper Lig'in yeni ekibinde başkan beli oldu!

Süper Lig'in yeni ekibinde başkan beli oldu!

PTT 1. Lig'de şampiyon olarak Süper Lig'e yükselmeyi garantileyen Kayserispor'un olağan kongresinde, kulüp başkanlığa iş adamı Hilmi Derinel seçildi.

Kadir Has Kongre Merkezi'ndeki kongreye, Kayserispor Kulübü Başkanı Bekir Yıldız, eski Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve delegeler katıldı.

Tek listeyle gidilen kongredeki seçimde, başkanlığa Hilmi Derinel getirildi.

Derinel başkanlığındaki yeni yönetim kurulu, Ali Yıldız, Ahmet Demirel, Bülent İnciroğlu, Duran Güven, Ersin Kıranaltı, Fatih Akbeyaz, Gürkan Şen, Hacı Ömer Okuducu, Hasan Ahmet Eskici, Halil Büyüknalbant, Hüseyin Beyhan, İshak Fazlıoğlu, Kadir Selim Sepici, Mehmet Delikan, Mehmet Mirat Elmacı, Murat Saçmacı, Mustafa Demir, Mustafa Ustaoğlu, Muammer Topsakal, Özhan İnce, Tahir Keskinkılıç, Tufan Koç, Vahdi Orhan, Veysel Çiftçi'den oluştu.

Onursal başkan Özhaseki, kongre sonrası yaptığı konuşmada, Kayserispor'un her zaman yanında yer almaya devam edeceğini vurgulayarak, başta sanayiciler olmak üzere tüm Kayserilileri takıma destek olmaya çağırdı.

Özhaseki ayrıca, kulübün onursal başkanlığına Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in getirilmesini önerdi. Özhaseki'nin isteği üzerine yapılan oylama sonucu Çelik, sarı-kırmızılı ekibin onursal başkanlığına getirildi.

Hilmi Derinel ise ucunda Kayseri olan her işin kendilerini ilgilendirdiğini belirterek "Bir Kayserili olarak, bu memleketin havasını teneffüs edip, ekmeğini bu topraklardan kazanan biri olarak, istihdam yaratan bir iş adamı olarak, bu kutsal göreve talip olurken, konuya sadece Kayserispor değil memleket meselesi olarak baktık" dedi.

Kayserispor'un marka değerinin Türk futbolu içerisinde hep üst sıralarda olduğunu ve bundan sonrada böyle kalacağını vurgulayan Derinel, şunları kaydetti:

"Bu bir bayrak yarışıdır. Bugün biz yarın başkaları... Kişiler gelip geçicidir. Önemli olan Kayserispor ve onun başarısıdır. Şampiyonluk meşalemizi yakan onursal başkanımız Mehmet Özhaseki başta olmak üzere yönetim kurulu ve teknik ekibe teşekkür ediyorum. 23 Mayıs 2015 tarihi Kayserispor için bir milat olacaktır. Bugünden itibaren taraftarıyla, eski ve yeni yöneticileriyle uyum içinde çalışan, Kayserispor'un başarısı için mesai harcayan bir yönetim kurulu olacaktır."

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor