Konspor

Torku Arena'da son dakika golü... Konyaspor beraberliği son anda kurtardı...

Torku Arena'da son dakika golü... Konyaspor beraberliği son anda kurtardı...

Torku Konyaspor, Çaykur Rizespor ile 1 -1 berabere kaldı....

 
MAÇTAN DAKİKALAR:

 Deniz Ateş Bitnel'in düdüğü ile maça Çaykur Rizespor başlıyor.

1' Gabriel Torje'nin pasında topla buluşan Kenan Özer sağ çaprazdan şutunu çekiyor ancak top üstten auta çıktı.         

4' Kenan Özer sağ kanatta topla buluştuktan sonra arka direğe ortasını yapıyor ancak kaleci Serkan Kırıntılı o noktada topu kontrol ediyor. 

5' Orta alanın sağ tarafından kazanılan serbest vuruşta Gabriel Torje altıpasın sol tarafına ortasını yapıyor ancak kaleci Serkan Kırıntılı bir kez daha kalesinden çıkarak topa sahip oluyor. 

7' Gabriel Torje'nin ara pası ile ceza sahası içi sol tarafta topla buluşan Hasan Kabze kaleciyi geçtikten sonra son çizgiye inerek dar açıdan vuruşunu yapıyor ancak top yan ağlarda kalıyor.

8' Koray Altınay ceza yayının gerisinden şutunu çekiyor ancak bu zayıf vuruşta top kalenin yanından auta çıkıyor.

9' Sol kanatta topla buluşan Mehmet Uslu ceza sahasına ortasını yapıyor ancak Giray Kaçar topu kornere gönderiyor. 

12' Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Gabriel Torje ceza sahasına ortasını yapıyor ancak top herkesi aşarak auta çıkıyor.

17' Ömer Ali Şahiner sağ kanattan ortasını yapıyor ancak Giray Kaçar topa müdahale ediyor. Ceza sahasının sağ köşesinde bulunan Gabriel Torje topu önünde buluyor ve gelişine şutunu çekiyor ancak top farklı bir şekilde auta çıkıyor.

20' Hızlı gelişen Çaykur Rizespor atağında Deniz Kadah pasını Leonard Kweuke'ye veriyor. Kweuke ceza sahası içi sol çaprazdan şutunu çekiyor ancak top savunmadan geri dönüyor. O topu önünde bulan Eren Albayrak ceza sahası dışı sol çaprazdan gelişine şutunu çekiyor ancak top yandan auta çıkıyor.

21' GOL!!! Çaykur Rizespor, Leonard Kweuke'nin golü ile 1-0 öne geçiyor. Sercan Kaya'nın pasında penaltı noktasının sağında topla buluşan Ludovic Sylvestre şutunu çekiyor ancak Kaya Tarakçı üzerine gelen topu tokatlıyor. O topu takip eden Kıvanç Karakaş ceza yayı içinden gelişine şutunu çekiyor ancak top bu kez savunmadan geri dönüyor. Torku Konyaspor savunmasından seken topu ceza yayının solunda önünde bulan Leonard Kweuke sağ ayağı ile şutunu çekiyor ve yerden de seken top kaleciyi aşarak ağlarla buluşuyor.

24' 
Karşılaşma, Deniz Ateş Bitnel'in vermiş olduğu su molasından sonra kaldığı yerden devam ediyor.

27' 
Çaykur Rizespor ikinci gole çok yaklaşıyor! Sol kanatta topla buluşan Eren Albayrak arka direğe ortasını yapıyor. Kaleci Kaya Tarakçı'dan da seken topu önünde bulan Sercan Kaya yakın mesafeden şutunu çekiyor ancak savunmada bulunan Jagos Vukovic kaleye giden topa son anda ayak koyuyor ve top kornere çıkıyor.
30' Topla oynama oranlarında Torku Konyaspor'un üstünlüğü bulunuyor.

31' Leonard Kweuke'nin pasında topla buluşan Deniz Kadah ceza sahası içi sol çaprazdan şutunu çekiyor ancak top az farkla auta çıkıyor.

34' Mehmet Uslu sol kanattan ceza sahasına ortasını yapıyor ancak Çaykur Rizespor defansı topu uzaklaştırıyor.

36' Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Mehmet Uslu ön direğe ortasını açıyor ancak Giray Kaçar topu uzaklaştırıyor.

38' Torku Konyaspor bir kez daha sağ taraftan köşe vuruşu kullanıyor. Mehmet Uslu'nun ön direğe yaptığı ortada o noktaya iyi hareketlenen Hasan Kabze kafa vuruşunu yapıyor ancak top kalenin üstünden auta çıkıyor.

38' Orta alanda rakibi Kenan Özer'e yatarak sert müdahalede bulunan Koray Altınay sarı kart görüyor.

41' Gabriel Torje sol kanattan ortasını yapıyor ancak arka direkte Eren Albayrak topu göğüsü ile kalecisine teslim ediyor.

43' Çaykur Rizespor savunmasının uzaklaştıramadığı topu önünde bulan Mehmet Güven ceza yayı içerisinden şutunu çekiyor ancak top hemen önündeki Kıvanç Karakaş'a çarparak uzaklaşıyor.

İlk yarının sonuna en az 1 dakika ilave ediliyor.

İlk yarının son düdüğü geliyor... 

Karşılaşmanın ikinci yarısına Torku Konyaspor başlıyor.

48' Kenan Özer'in pasında topla buluşan Hasan Kabze ceza yayı gerisinden sol ayağı ile şutunu çekiyor ancak top farklı bir şekilde auta çıkıyor.

51' 
Djalma Campos sol kanattan arka direğe ortasını yapıyor ancak Serkan Kırıntılı o noktada topu iki eliyle kontrol ediyor.

54' Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Gabriel Torje altıpas içerisine ortasını yapıyor ancak Giray Kaçar topu uzaklaştırıyor.

58' Karşılaşmanın bu dakikalarında iki takımın yapmış olduğu fauller nedeniyle oyun sık sık duruyor.

60' Çaykur Rizespor'da ilk oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Sakatlanan Kıvanç Karakaş oyundan çıkıyor ve Filip Holosko oyuna giriyor.

63' Çaykur Rizespor savunmasından seken topu önünde bulan Ömer Ali Şahiner ceza sahası dışı sağ çaprazdan gelişine şutunu çekiyor ancak top farklı bir şekilde auta çıkıyor.

64' Hasan Kabze pasını hemen yanındaki Gabriel Torje'ye veriyor. Torje ceza yayı içerisinden şutunu çekiyor ancak top Giray Kaçar'a çarpıyor. Giray'dan seken topu önünde bulan Ali Çamdalı penaltı noktasının sağından şutunu çekiyor ancak kaleci Serkan Kırıntılı üzerine gelen topu kontrol ediyor.

65' Deniz Kadah ceza yayı gerisinden şutunu çekiyor ancak kaleye giden top ceza sahasının hemen önündeki arkadaşı Sercan Kaya'ya çarpıyor ve ofsayt bayrağı havaya kalkıyor.

67' Sağ kanattan kazanılan serbest vuruşu hemen kullanan Gabriel Torje ceza sahasına ortasını yapıyor ancak o topa hareketlenen Hasan Kabze için ofsayt bayrağı havaya kalkıyor.

70' Ceza yayının biraz gerisinde rakibi Gabriel Torje'yi faulle durduran Ousmane Viera sarı kart görüyor. Bu kart ile birlikte cezalı duruma düşen Ousmane Viera ligin son haftasında forma giyemeyecek.

71' Torku Konyaspor'da ikinci oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Djalma Campos oyundan çıkıyor ve Dimitar Rangelov oyuna giriyor.

72' Torku Konyaspor'da ilk oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Kenan Özer oyundan çıkıyor ve Recep Aydın oyuna giriyor.

74' Mehmet Uslu sol kanattan ortasını yapıyor. Dimitar Rangelov penaltı noktasının hemen önünde bomboş şekilde kafa vuruşunu yapıyor ancak az farkla auta çıkıyor.

78' Çaykur Rizespor'da ikinci oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Ludovic Sylvestre oyundan çıkıyor ve Godfrey Oboabona oyuna giriyor.

79' 
Sağ kanatta topla buluşan Ömer Ali Şahiner son çizgiye inmeden ortasını yapıyor ancak Çaykur Rizespor defansı topu uzaklaştırıyor.

83' Sol kanatta topla buluşan Mehmet Uslu ceza sahasına girer girmez pasını penaltı noktasına çıkarıyor. O noktada Koray Altınay'dan seken top Mehmet Güven'in önünde kalıyor. Mehmet gelişine şutunu çekiyor ancak top kalenin yanından auta çıkıyor.

84' Torku Konyaspor'da üçüncü ve son oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Ali Çamdalı oyundan çıkıyor ve Vedat Bora oyuna giriyor.

87' 
Çaykur Rizespor'da üçüncü ve son oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Leonard Kweuke oyundan çıkıyor ve Kyle Lafferty oyuna giriyor.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor