Beşiktaş'ın İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda gerginlik!

Beşiktaş'ın İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda gerginlik!

Siyah-beyazlı kulübün kongre üyelerinden Ahmet Gelberi'nin, başkan Fikret Orman'ın magazin basınında yer alan fotoğraflarını eleştirmesi genel kurul üyelerinin tepkisini çekti...

Beşiktaş Kulübü'nün 2014 yılı olağan idari ve mali genel kurul toplantısında üyelerden Ahmet Gelberi'nin konuşması sırasında gerginlik yaşandı.

İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen genel kurulda, raporların görüşülmesi sırasında söz alan Gelberi, Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu'na yönelttiği eleştirilerin bir bölümünde başkan Fikret Orman'ın, siyah-beyazlı futbol takımının yenildiği bir maç sonrası magazin basınına yansıyan fotoğraflarını eleştirdi.

Konuşmasının ilk bölümünde yaptığı eleştiriler sonrası genel kurul üyelerinin alkışını alan Gelberi'nin "Beşiktaş'ın mağlup olduğu maçtan sonra sayın başkanımızın basına yansıyan bazı fotoğrafları bizler ağlarken..." şeklindeki ifadeleri sonrası salonda büyük gerginlik yaşandı. Konuşması yuhalamalar ve tepkilerle bölünen Gelberi'nin kürsüden inmesini isteyen bazı üyeler de kürsüye yöneldi. Üyelerin bir bölümü kürsüdeki Gelberi'nin üzerine yürüdü. Bu kişileri kongre divan başkanı Uluç Gürkan ile yardımcıları sakinleştirmeye çalıştı.

Bu sırada yönetim kurulu masasında oturan ve sinirlerine hakim olamayan basın sözcüsü Metin Albayrak ile futbol A takımından sorumlu yönetici Mete Vardar'ın da ikinci başkan Ahmet Nur Çebi tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Kürsüye çıkan üyelerin yerlerine dönmesinin ardından konuşmasının son bölümünü tamamlayan Gelberi, tepkilere rağmen geri adım atmadı ve aynı yönde eleştirilerde bulundu. Ahmet Gelberi, konuşmasını bitirdikten sonra kürsüden ayrıldı. Bu sırada bazı üyeler Gelberi'ye tepkilerini sürdürürken, bazı katılımcılar ise destek verdi.


Öte yandan Erdal Coşkun Yağdan isimli bir üyenin kalp krizi geçirdiği duyuruldu. Bu üyenin ambulansla hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın