Yeni Malatyaspor'a kötü haber!

Yeni Malatyaspor'a kötü haber!

Ulusal Kulüp Lisansı alamayan Yeni Malatyaspor, eksikliklerini 30 gün içinde gidermediği takdirde PTT 1. Lig’e katılım sağlayacak ama 3 puanı da silinebilecek.

Spor Toto Süper Lig, PTT 1. Lig ve Spor Toto 2. Lig’de mücadele eden takımların liglerde yer alabilmeleri ve UEFA organizasyonlarına katılabilmeleri için gerekli olan Ulusal Kulüp Lisansı alan kulüpler açıklandı.

TFF Kulüp Lisans Kurulu, 2015-2016 sezonu için UEFA Lisansı olmayan Spor Toto Süper Lig, PTT 1. Lig ve Spor Toto 2. Lig kulüplerinin almak zorunda olduğu Ulusal Kulüp Lisansı’na hak kazanan kulüpleri belirledi. Kurul, başvuruda bulunan 54 kulüpten sadece 4’üne linsans verdi. Gaziantepspor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Kırklarelispor ve Konya Anadolu Selçukspor, Ulusal Lisans almaya hak kazanırken, diğer 50 kulübe eksikliklerini gidermesi için 30 gün ek süre verildi.
Ulusal Kulüp Lisansı, UEFA Lisansı olmayan kulüplere gerekiyor. UEFA Lisansı almasına gerek olmayan kulüplerin yanı sıra, UEFA Lisansı’na başvurup alamayan kulüpler de Ulusal Kulüp Lisansı başvurusu yapıyor.

İlk etapta Ulusal Kulüp Lisansı alamayan Yeni Malatyaspor, eksikliklerini 30 gün içinde gidermediği takdirde PTT 1. Lig’e katılım sağlayacak ama 3 puanı da silinebilecek.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın