Bölge kulüplerinden TFF’ye çıkarma!

Bölge kulüplerinden TFF’ye çıkarma!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) uygulamalarından rahatsız olan, bölge kulüplerine karşı adil bir yaklaşım gösterilmediğini öne süren Doğu ve Güneydoğu’daki profesyonel kulüplerin başkanları, TFF’ye yarın kritik bir çıkarma yapacak...

Yeni Diyarbakırspor - Denizli Büyükşehir Belediyespor Spor Toto 3. Lig 2. Grup Play-Off yarı final rövanş maçında hakem Hüseyin Sabancı’nın uzatma dakikalarında konuk takıma verdiği penaltı kararına tepki gösteren bölge kulüpleri, geçen hafta Diyarbakır’da bir araya gelerek yeşil-kırmızılı kulübe destek vermişti.

Aralarında Yeni Diyarbakırspor, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, Batman Petrolspor, Cizrespor ve Dersimspor’un başkanlarının yer aldığı heyet, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’le bir araya gelecek.

Görüşmede ağırlıklı olarak TFF’nin uygulamaları ve yaklaşımından kaynaklanan rahatsızlıkların dile getirileceği öğrenildi. Adil olmayan ve haksız rekabet içeren uygulamalar nedeniyle bölgede profesyonel futbolun bitme noktasına geldiğine dikkat çekilerek, bunun önüne geçilmesi istenecek.

Görüşmede başta hakem atamaları ve liglerin statüsü olmak üzere birçok uygulamaya dikkat çekilmesi bekleniyor.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın