Konspor

Altınordu'da yeni hedef Süper Lig!

Altınordu'da yeni hedef Süper Lig!

Sportif Direktör Dizdar: "Gelecek sezon Süper Lig'de bence en az bir İzmir takımı çıkar. Bizim hedefimiz, 2017'de Süper Ligde olmak"

PTT 1. Lig'de mücadele ettiği ilk sezonu 7. sırada tamamlayan Altınordu, yeni sezon hedefini Süper Lig'e yükselmek olarak belirledi.
 
Altınordu Sportif Direktör Murat Dizdar, Genel Kaptan Sedat Gündoğdu, Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, antrenörler Ufuk Kahraman, Hüseyin Yenikaya, Sezgin Takmaz, Volkan Çırak ve Cüneyt Yis'in katılımıyla düzenledikleri basın toplantısıyla geride kalan sezonu değerlendirerek, gelecek yıl hedeflerini açıkladı.
 
Dizdar, gelecek sezonda kadrolarını çok fazla değiştirmeyeceklerini, en fazla 4 takviye yapacaklarını kaydederek, şunları söyledi:
 
"Yeni sezon için ilk olarak Aydınspor 1923 takımından Uğur Arslan Kuru'yu bünyemize kattık. Takımın ağabeyi konumundaki diğer bazı isimlere de yeni sezon tekliflerimizi yaptık. Onlardan gelecek yanıtlara göre rotamızı belirleyeceğiz. Bizim yolumuz belli, 2-3 sene sonra bu ağabey ve çocuklarımızdan kurulu bir kadroya sahip olacağız. Yeni sezon hedefimiz play-off'tur. Aynı ligdeki İzmir ekipleri Göztepe ve Karşıyaka da bir yapılanmanın içerisinde. Gelecek sezon Süper Lig'de bence en az bir İzmir takımı çıkar. Bizim hedefimiz, 2017'de Süper Ligde olmak."
 
Genel kaptan Sedat Gündoğdu da takımlarının ligdeki ilk sezon performansının çok başarılı olduğunu dile getirdi.
 
Teknik direktör Hüseyin Eroğlu ise sezon başından itibaren çok büyük disiplinle çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:
 
"Zaman geldi, 24 saat çalışarak hedefimize ulaştık. Bu noktaya kolay gelmedik. Üçüncü ligden bu yana bizlerle olan, gençlerimiz ve ağabeyleriyle ahenkli bir kadro yarattık. Böyle kadroların başarılı olması için sürece ihtiyaç vardır. Başkanımız bize bu süreyi tanıdı bizler de özellikle ikinci yarıda istediğimiz her şeyi gerçekleştirdik ama bunlar bizim için yeterli değil. Bunu daha da geliştirmek istiyoruz."
 
Bu arada, Altınordu'nun yeni sezon hazırlıklarına 25 Haziran-3 Temmuz tarihlerinde Kuşadası'nda yapacağı kampla başlayacağı, takımın 5-16 Temmuz'da Bolu'da, 20-31 Temmuz'da da Hollanda'da yapacağı kamp ile hazırlıkları sürdüreceği bildirildi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor