‘Rus ruleti gibi bir maç oynadık’

‘Rus ruleti gibi bir maç oynadık’

Torku Konyaspor teknik direktör Aykut Kocaman maç sonrası yaptığı açıklamada ‘rus ruleti gibi bir maç oynadık. 17 maçta alınan 8 galibiyet ve lig sekizinciliği elbette ki başarıdır. Ve biz bundan memnunuz” dedi.

 
Kocaman maç sonrası yayıncı kuruluşa verdiği demeçte: “Maçtan önce kafamızda bir takım soru işaretleri vardı. İddiamızın kalmadığı bir dönemde takımın nasıl tepki vereceğini bizde kestiremiyorduk. Maça düşük konsantrasyon ile başladık. Maç öncesi bakıldığı zaman Bursaspor’un özellikle ikinci yarıyı baz aldığımız en çok gol atan takım olarak karşımıza çıktığını görüyorduk. Bizde ikinci yarıda ligin en az gol yiyen takımı olarak hangi takımın oyununun oynanacağı, kimin istediklerini daha iyi yapacağı merak ediliyordu. Bu anlamda maç ikiye bölündü. Elbetteki kırmızı kartlar oyun sistemimizi tamamen bozdu. Bizi ciddi manada etkiledi. Öndeki top tutma becerisi olan oyuncumuzun yokluğu hissedildi. Oyunun rakip sahaya sürükleme anlamında eksik kaldık. Diğer bölgelerde hemen hemen hiçbir sıkıntı yoktu. Sahanın her yerinde savunmamızı uyguladık. Rakibimiz ikinci yarı çok net pozisyonlar buldu. Elbette bizimde pozisyonlarımız oldu. Her iki takımın kalecisini yürekten kutlamak lazım.  Maçın ikinci yarısının son bölümü adeta Rus ruleti gibi oldu. Her iki kalede de önemli gol pozisyonları yaşandı. İzleyenlerin renkli bulduğu ancak bize göre doğru olmayan onbeş dakika ile maç bitti” dedi
 
Kocaman ligi beklediğiniz yerde bitirebildiniz mi? Sorusuna ise; “Sezona başlarken sekizinciliği öngörmek kolay değildi. İkinci yarıda özellikle Erciyespor maçının ardından düşme adayı bir takımken Fenerbahçe maçı sonrası yukarılara oynayan bir takım olduk. Bu maçla birlikte oyun tarzımınız değişti, oyuncu gurubunda ufak değişimler yaşandı. Oyuncuların futbolun doğruları noktasındaki iradesi bizi ikinci yarının altıncı takımı yaptı. 17 maçta alınan 8 galibiyet ve lig sekizinciliği elbette ki başarıdır. Ve biz bundan memnunuz” şeklinde cevap verdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın