Konspor

"Torku Konyaspor'a haksızlık yapıldı!"

Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar:"Sezonun finaline yakışır güzel ve tempolu bir maç oldu ancak hakemler doğru kararlar vermedi"

Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Bursaspor karşısında takımın ortaya koyduğu mücadele, hırs ve isteğin sezonun son maçı olmasına rağmen kendilerini memnun ettiğini belirtirken, sezon boyunca gösterdikleri performanstan dolayı teknik heyet ve oyuncuları kutladığını söyledi.
 
Bursaspor karşısında Torku Konyaspor'un, son maç olmasına rağmen sezonun en iyi oyunlarından birini ortaya koyduğunu ifade eden Baydar, “Oyunun ilk yarısında rakibine gol pozisyonu vermeyen, yakaladığı kontra ataklarla net fırsatlar bulan ama bunları değerlendiremeyen takım bizdik. İstediğimiz oyunu oynadık ama tek eksiğimiz goldü. İlk yarının sonlarında Rangelov’un takımımız adına kırmızı kart görmesi kötü giden tek şeydi. İkinci devrenin ilk 10-15 dakikası yine üstünlüğümüzde ve bulduğumuz pozisyonlarla geçti. Djalma ile son dakikalarda bulduğumuz pozisyonu golle sonuçlandırabilsek kazanmamamız içten bile değildi. Bununla birlikte kalecimiz Kaya’nın da ciddi kurtarışları var. Sonrasında maç berabere sona erdi. Sezonun finaline yakışır güzel, mücadeleci ve tempolu bir maç oldu. Karşılaşma adına söylememiz gereken bir başka nokta ise oyunun hemen başında oyuncumuz Rangelov’a ceza sahası içinde yapılan ve ikili mücadeleyle uzaktan yakından alakası olmayan pozisyonda verilmeyen penaltı, bir de oyuncumuz Kenan Özer’e yapılan sert hareket sonrasında hakemin direkt kırmızı kart yerine sarı kartına başvurmasıydı. Hakemlerimiz bize göre iyi bir maç yönetmediler. Kafaları belli ki Şampiyonlar Ligi’nde yönetecekleri final maçında idi. Kendilerine Konyaspor Kulübü olarak yönetecekleri Bayern Münih-Juventus Şampiyonlar Ligi final maçında başarılar diliyoruz” dedi.
 
Ahmet Baydar, sezonun ikinci devresinde takımın gösterdiği performansın alkışlanması gerektiğini de sözlerine eklerken, “Bu bize göre bir başarı ve bu başarıda emeği geçen başta teknik heyet ve oyuncularımız olmak üzere herkesi kutluyoruz. Kötü başlayan sezon ikinci devredeki takım performansımızla iyi bitti” şeklinde konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor