Torku Konyaspor'da transfer sezonu nasıl gidiyor?

Torku Konyaspor'da transfer sezonu nasıl gidiyor?

Ahmet Baydar: "Yeni sezon için takımımızdan beklentilerin artması son derece normal.Transferler netleştikçe de önümüzdeki günlerde gelişmeler kamuoyu ile paylaşılarak imzalar atılacak""

 
Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, takımın mücadelesi ve aldığı sonuçlarla başarılı bir sezonu tamamladığını ifade ederek, "gelinen noktada teknik heyet ve oyuncularımıza performanslarından dolayı, taraftarlarımıza da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
 
Torku Konyaspor'un 2014-2015 sezonuna yeni stadyumda oynamanın heyecanı ile başladığını ancak ilk 7 hafta itibariyle istenilen sonuçları alamadığını belirten Torku Konyaspor basın sözcüsü Ahmet Baydar, "Bunda en önemli faktör ağır bir sezon öncesi kamp döneminin geçirilmesi ve takımımız adına önemli isimlerin yaşadığı sakatlıklarla formalarından uzak kalmalarıydı. Bu durum skor anlamında beklemediğimiz sonuçların alınmasına neden oldu. Kötü gidişe 'dur' deme adına teknik direktör değişikliğine gittik. Aykut Kocaman'ın takımımızın başına gelmesi hem oyun hem de sonuç anlamında bir çıkış yakalanmasına ve bununla birlikte taraftarlarımızında takımımıza olan inançlarını arttırdı. Ama teknik heyet ve oyuncularımız gibi bizimde hatırlamak istemediğimiz farklı mağlubiyetlerin alındığı ve puan kayıplarının yaşandığı kötü bir süreçti. Bize göre bu süreç teknik heyet tarafından oldukça iyi yönetildi ve olabilecek en az hasarla atlatıldı" diye konuştu.
 
Ahmet Baydar, devre arası kamp çalışmalarında teknik direktör Aykut Kocaman'ın takımla daha fazla birlikte olmasının kendi sistemini ve oyun düşüncesini uygulama adına son derece faydalı olduğuna işaret ederek, "Bu durum zaten sezonun ikinci devresinin başlamasıyla birlikte kendisini gösterdi. Bursaspor maçını uzatma dakikalarında yediğimiz golle kaybetmemize rağmen takımımızın ortaya koyduğu oyun ilerisi adına bizi umutlandırmıştı. Bu konuda haksız olmadığımız ortaya çıktı. İç sahada oynadığımız Eskişehirspor ve deplasmandaki Balıkesirspor maçları hedef maçlarımızdı ve takımımız bu maçları kayıpsız geçerek hem moral hem de özgüven kazandı. Kırılma noktası ise; Sivasspor ve SAİ K.Erciyesspor karşılaşmaları oldu. Üst üste alınan yenilgilerle birlikte 'Acaba ilk yarının sonlarında olduğu gibi yine sert bir düşüş mü yaşanacak?' sorularının akıllara geldiği dönemde futbolcularımız gerçek anlamda bir birliktelik ve inanmışlık ortaya koyarak Fenerbahçe maçından alınan beraberlikle başlayan 7 maçlık dönemde 4 galibiyet, 3 beraberlik elde ederek müthiş bir çıkış yakaladı. Sakatlıklar, kart cezaları gibi eksikliklere rağmmen o süreçte elde edilen başarılı sonuçlar takımımızı daha farklı bir hedefe sürükledi. Kalan haftalarda ligi yedinci sırada tamamlama adına verdiğimiz mücadelede kıl payı hedefimize ulaşamadık. Ama sezon başlangıcı, ilk yarının sonlarında ve ikinci yarının ilk haftalarında yaşanan sert düşüşten sonra takımımızın yakaladığı seri ve sezonu sekizinci sırada tamamlaması bir başarı. Bu başarıda pay sahibi olan başta teknik heyet ve oyuncularımız olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz" dedi.
 
Futbol kulüplerinde başarının sportif alanda alınan sonuçlarla değerlendirildiğini de sözlerine ekleyen Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, "Torku Konyaspor olarak geride kalan sezonda bizden daha ciddi bütçelerle oluşturulan ve büyük hedeflerle yola çıkan takımları geride bıraktık. Bakıldığında bu bir başarı. Ama yaşanılan sakatlıklar olmasaydı daha iyisini de yapabilirdik. Bu da bir gerçek. Her şeye rağmen Konyaspor tarihinin Süper Lig'de en fazla puan toplama durumunun egale edildiği bir sezonu geride bıraktık. Bundan sonra çıta bir adım daha yükselecek ve beklentiler artacak. İnşallah bu beklentilere cevap verme adına Konyaspor Yönetim Kurulu olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz" diye konuştu.
 
Baydar, sezonun bitmesiyle birlikte transfer konusunda ortaya birçok ismin atıldığını ifade ederek, "Bu her transfer sürecinde yaşanılan bir durum. Bilgi kirliliği taraftarlarımızın da kafasının karışmasına neden oluyor. Basında çıkan transfer haberleri ile ilgili şu aşamada söyleyeceğimiz tek şey; adı geçen oyuncularla görüşmelerin yapılmadığı ve bu isimlerin transfer listesinde olmadı. Transfer gerçekten zor bir süreç ve herkesin malumu olduğu gibi isimlerin deşifre olması rakamların artmasına neden oluyor. Ama taraftarlarımız şunu bilsinler. Teknik heyetimiz ve transfer komitemiz Konyaspor'umuza katkı sağlayacak isimlerin takımımıza kazandırılması adına çalışıyor. Transferler netleştikçe de önümüzdeki günlerde gelişmeler kamuoyu ile paylaşılarak imzalar atılacak" şeklinde görüş belirtti.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın