Avrupa bu transferi konuşuyor!

Avrupa bu transferi konuşuyor!

Avrupa’nın beş büyük liginde bu yaz transfer döneminde de yine paralar saçılacak.

Her sene transfere en fazla para harcayan lig olan İngiltere Premıer Liginde bu sene senaryo yine tekrar edecek gibi gözüküyor. Geçtiğimiz sezon Manchester United’da kiralık olarak forma giyen Falcao, kulübü Monaco’ya geri döndü ancak Chelsea hücum hattına Falcao ile takviye yapmak istiyor. Chelsea, Falcao’yu ilk etapta 5 milyon pound’a 1 yıllık kiralamak istiyor ve satın alma bedeli olarak 35 milyon pound öneriyor. 29 yaşındaki oyuncunun transfere sıcak bakması Chelsea’nin elini güçlendiriyor.

Adadan ayrılması gündemde olan bir isim var o da Di Maria…

Bu sezon Manchester United’da istediği süreleri bulamayan Di Maria için teknik direktör Louis Van Gaal’in, “Di Maria iyi bir oyuncu kadromda görmek isterim ancak gitmek isterse kararına saygı duymamız gerekir” demesi üzerine Manchester City, PSG gibi kulüpler menajerler vasıtasıyla zemin yoklamaya başladılar. Bir diğer Manchester United’lı Ander Herrera içinse Barcelona’nın devrede olduğu ileri sürüldü. Genç İspanyol orta saha oyuncusunun bu sene Barcelona’dan ayrılan Xavi’nin yerine düşünüldüğü ifade ediliyor.

Avrupa transfer döneminin belki de en çok konuştuğu isim Pogba…

Bu sezon gösterdiği performansla Avrupa’daki büyük kulüplerin transfer listesinde ilk sırada bulunan 22 yaşında ki genç Fransız orta saha oyuncusu için Real Madrid, PSG ve Manchester City başta olmak üzere birçok kulübün ilgilendiği biliniyor. Ancak Juventus yönetimi geleceği olarak gördüğü oyuncuyu astronomik bir teklif almadığı sürece bırakmak istemiyor. Oyuncu için ise Real Madrid ve Manchester City’nin 100 milyon euro’nun üzerinde bir bedelle Juventus’un kapısını çalması bekleniyor. 

Bu yaz transfer döneminde yine çok paralar harcanıp yeni transfer rekorları kırılması bekleniyor. Özellikle kupasız bir sezon geçiren Real Madrid ve Manchester City’nin bu pazarda en aktif takımlar olacak gibi gözüküyor.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın