Konspor

Bu kez yöneten değil oynayan oldular!

Bu kez yöneten değil oynayan oldular!

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) İstanbul Şubesi ile Balkanlılar Kültür Derneği'nin davetlisi olarak İstanbul'da bulunan Bulgar hakemler, Türk meslektaşlarıyla dostluk maçında karşı karşıya geldiler.

Kartal Stadı'nda gerçekleştirilen organizasyonda, UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde düdük çalan Cüneyt Çakır'la birlikte, aralarında Süleyman Abay ve Deniz Ateş Bitnel gibi üst düzey hakemler de Türkiye forması giydi. Bulgaristan'da ise, Nikolay Yordanov, Ivan Valchev ve Georgi Todorov gibi FIFA kokartlı hakemlerin bulunduğu aktarıldı.

Dostluk maçı öncesi bir açıklama yapan Cüneyt Çakır, "Zaten yıllar öncesinden gelen bir dostluğumuz var. Geçmiş dönemde de benzer organizasyonlar yapmıştık. Bunun rövanşını da eylül veya ekim ayında gerçekleştireceğiz ve Bulgaristan'a gidip bir dostluk karşılaşması daha oynayacağız. Bu şekilde de dostluğumuz pekişecektir" ifadelerini kullandı.

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ile Bulgaristan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Stefan Ormandjiev'in de takıp ettiği maçı Bulgar hakemler 2-1 kazandı.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor