Selçuklu da Yaz Spor Okulu Heyecanı Başladı

Selçuklu da Yaz Spor Okulu Heyecanı Başladı

 
Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü yaz spor okullarında eğitime başlandı. Her yıl olduğu gibi büyük ilgi gören spor okullarında öğrenci sayısı bu yıl 4500'e ulaştı.
 
Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü Yaz Spor Okullarında kayıtlar devam ediyor. Her yıl çok sayıda başvurunun yapıldığı ve binlerce öğrencinin spor yapmak için tercih ettiği Selçuklu Yaz Spor Okullarında bu yıl 14 branşta eğitim verilecek. Geçtiğimiz yıllarda 11 branşta hizmet verilen spor okullarında bu yıl üç yeni branş daha açıldı. Yüzme, Tenis ve Satranç branşlarında da faaliyetlere başlayan Selçuklu Belediyesi Yaz Spor Okulları kayıtların başladığı 11 Mayıs tarihinden itibaren alınan kayıt sayısı 4500 kişiye ulaştı. Okulların kapanması ile 15 Haziran tarihinde eğitime başlanan spor okullarında eğitim 29 Ağustos tarihinde sona erecek. Eğitime başlanan yaz spor okullarında kayıtların devam ettiği ifade edildi.
Branş sayısını bu dönem artıran Selçuklu Belediyesi Yaz Spor okullarında ilk kez hizmet verilecek yüzme büyük ilgi gördü. Kayıtların başladığı hafta ayrılan kontejan tamamen dolan yüzme branşının yanı sıra futbol, basketbol, wushu ve cimnastik branşları da oldukça ilgi görüyor. Yaz Spor Okullarında bu yıl Basketbol, Futbol, Voleybol, Cimnastik, Tekvando, Karate, Kick-Boks, Wushu, Yüzme, Satranç, Judo, Hentbol, Güreş ve Tenis branşlarında eğitim verilecek.
Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü Başkanı A. Ziya Yalçınkaya, kulüp olarak aylardır hazırlıkların yapıldığı yaz spor okullarında eğitime başlanıldığı söyledi. Her yıl ilginin arttığı Selçuklu yaz spor okullarına bu yaz 4500'e ulaşan kayıt alındığını belirten Başkan Yalçınkaya, çalışmalarının karşılığını almanın mutluğunu yaşadıklarını ifade etti. Kulüp Başkanı Yalçınkaya, "Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü Yaz Spor Okullarında modern tesislerde tecrübeli antrenörlerle binlerce çocuğumuza eğitim vereceğiz. Kıyafetleri kulübümüzce verilen çocuklarımız servislerle evlerinden alınarak eğitim sonunda evlerine bırakılacak ve 29 Ağustos tarihinde yaz spor okulu eğitimleri tamamlanacak. Yaz sezonunun başarılı bir şekilde geçmesini temenni ediyor, tüm sporcularımıza ve antrenörlerimize başarılar diliyorum." dedi.
Modern ve nezih çok sayıda tesise sahip Selçuklu Belediyesi Yaz Spor Okullarında 15 farklı merkezde eğitim verilecek. Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu, Yenikent Spor Salonu, Yazır Spor Salonu, Aydınlıkevler Şehit Rıdvan Adam Spor Salonunda, Bağlarbaşı Spor Salonu (500 Evler), Selçuklu Belediye Stadı, Şehit Muharrem Samur Stadı, Dumlupınar Spor Kompleksi, Sancak Spor Salonu, Büyükbayram İ. Ö. O. Spor Salonu, Ertuğrul Gazi İ.Ö.O. Spor Salonu, Öğretmen Fethiye Onsun İ.Ö.O. Salonu, Mustafa Karacihan İ.Ö.O. Spor Salonu, Şehit Mustafa Çuhadar İ.Ö.O. Spor Salonu, Zeki Altındağ İ.Ö.O. Spor Salonu, Mustafa Necati İ.Ö.O. Spor Salonu, Selçuklu Tenis Kortu, Sancak ve Yazır Yarı Olimpik Yüzme Havuzları ve Piri Reis Parkı içinde yer alan spor alanları eğitim verilecek olan tesisler arasında yer alıyor.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın