Konspor

Sarıoğlu: "imza konusu 5 dakika sürdü"

Sarıoğlu:

 Galatasaray ile sözleşme yenileyen tecrübeli oyuncu Sabri Sarıoğlu, Cüneyt Tanman'la imza konusunda görüşmenin 5 dakika sürdüğünü belirterek, sarı-kırmızılı kulüpte devam edeceğinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. 
Sarı-kırmızılı kulüple 1+1 yıllık sözleşme yenileyen Sabri Sarıoğlu, GSTV'ye açıklamalarda bulundu. Başarılı futbolcu, "Beni ben yapan Galatasaray camiasında, formasını giymekten onur ve gurur duyduğum camiada devam edecek olmak beni çok mutlu ediyor. Sonuçta A takımda 13-14 senedir olduğumuz için tecrübemden ötürü imzayı atarken rahattım. Mutluluk verici, gurur verici imza atmak. 1+1 olarak gözüküyor belki ama benim yıla ihtiyacım yok, aramızda gönül bağımız var. Hayırlısı olsun" dedi.

"BUNLARIN HEPSİ YALAN, ASILSIZ HABERLER"
Takımda kriz çıkardığı yönünde haberler hakkında da açıklamalarda bulunan Sarıoğlu, "Bu açıklamayı yalanların önüne geçmek için yapıyorum, kriz çıkardığım yönünde haberler çıktı, yok parasında indirime gidecekmiş yok kaptanlığı sorun ediyormuş. Bakın ben sabah geldim kulübe, içeri girdim efsane kaptanımız Cüneyt Tanman’ın yanına gittim. Toplamda tüm konu 5 dakika sürdü, hiç bir konuda pürüz yaşama imkanımız söz konusu değil.
Kaptanlık krizi var diyorlar, ben bunu sorun yapacak bir kişilik değilim, bunu problem dönüştürecek olsam geçen seneki performansımı görüyorsunuz, yoksa oynayabilir miydim bu kadar iyi. Ayrıca hocam şans verir miydi, şu an yöneticilerimiz tarafından sözleşmem uzatılır mıydı, bunların hepsi yalan, asılsız haberler, ben efendi, sessiz durdukça onlar yazmaya devam ediyor, ben kimseye bir gider veya hukuki biz süreç yapmayacağım merak etmesinler, biraz daha vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum onları" diye konuştu.

"CENAZE SEBEBİYLE DÜĞÜNE KATILAMADIM"
Takım kaptanı Selçuk İnan ile arasında kaptanlık krizi olduğu iddialarına ise tecrübeli oyuncu şu yanıtı verdi:
"Benim için hiçbir sorun yok, kaptanlık krizi diye bir sorunda yok. Ben Galatasaray'ın oyuncusuyum, işçisiyim. Hocamız, yöneticimiz bir karar verir bizde ona saygı duymak zorundayız. Dediğim gibi böyle asılsız haberler yapılmasın. Taraftarımızda buna inanmasın, inanmıyorlar da zaten. İnananları da bilgilendirmiş olalım. Eşimin dedesi vefat etti. Cenazemiz olduğundan gelemeyeceğimi hem kendisine hem düğünü yapan organizatörlere söyledim. Bir kere de üşenmeyip arayıp, sorsalardı doğrusunu öğrenirlerdi. Tekrardan Galatasaray camiasına hayırlı olsun. Galatasaray’da olmaktan, bu formayı giymekten onur, gurur duydum. Herkese sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Bu üzücü olayı yaşadıktan sonra tabi ki kafa olarak da hem ben sezonun yorgunluğunu hemde eşimim biraz daha kafasını dinlemesi için tatile çıkmamız gerekiyor. İnşallah bugün başlayacağız. Tatilde de boş durmayıp, çalışıp yeni sezona en iyi şekilde hazırlanmak istiyoruz." 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor