Golcü transferi askıya mı alındı?

Golcü transferi askıya mı alındı?

 
Hasan Kabze ile yolların ayrılmasıyla takımın hücum hattında yerli alternatif arayışına giren Torku Konyaspor transfer komitesi, yurt içinden olup cevap alamadı. 
 
Komitenin, mevcut takımları ile sözleşmesi devam eden futbolcuların transferinde uçuk rakamların istenmesinden dolayı zorlu yaşıyor. Konyaspor’un yerli golcü transferini bir süre askıya aldığı iddia ediliyor. 
 
Golcü konusunda devreye giren Teknik direktör Aykut Kocaman’ın yönetime Erzurum’da yapılacak ilk etap kamp sonrasına kadar beklemelerini istediği öğrenilirken, özellikle geçtiğimiz sezon takıma büyük umutlarla transfer edilen ve istenilen katkıyı veremeyen Marica’ın son durumlarına göre harekete geçeceği ifade edildi. 
 
Kulübün yapısına ve bütçesine uygun transfer politikası izleyen yeşil – beyazlıların, Aykut Kocaman’ın ilk etap kamp sonrası vereceği rapor doğrultusunda harekete geçeceği belirtiliyor. Golcü listesinin başında ise Moryke Fofana bulunuyor.
Norveç ligi takımlarından Lilleström forması giyen Moryke Fofana 23 yaşında… Fildişi Sahil’li oyuncu geçtiğimiz sezon Lilleström forması ile çıktığı 14 maçta 6 gol kaydetti. 
 
Tecrübeli çalıştırıcı Aykut Kocaman’ın yönetime kamp sonrası vereceği raporda Fofana’ya alternatif İzlanda Lig’inde takip ettirdiği bir başka golcü oyuncunun da bulunduğu belirtilirken, bu iki oyuncunun durumları yurt dışı kamp öncesi netlik kazanacağı ifade edildi.

konspor.com
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın