TORKU Türkiye Şampiyonu

TORKU Türkiye Şampiyonu

 
Karaman'da yapılan Türkiye Yol Şampiyonası tamamlandı.  Konya Torku Şekerspor Elitlerde bırakın podyumu, ilk 11'i kimseye bırakmadı. Dün bireysel zamana karşıda podyum kapatan TORKU bu gün de 1 den 11 kadar tüm takımıyla sıralamayı yaptı. Takım klasmanında da Türkiye şampiyonluğunu kimseye bırakmadı.
Takım Kaptanı
Ahmet Örken
1. Ahmet Akdilek
2. Bekir Baki Akırşan
3. Fatih Keleş
4. Ahmet Örken
5. Nazım Bakırcı
6. Rasim Reis
7. Ferit Şamlı birlikte el ele finişe geldiler.. Onların ardından da 4 lü gurup olarak diğer sporcular geldi. Miraç Kal takımı için her şeyini ortaya koydu, arkadaşlarının galibiyete ulaşmasında en büyük emeği harcadı.
DAHA ÇOK TAKIM
TORKU Sportif Menajeri Mehmet Şafakçı, takımının sıralamasından gurur duyarken başarılarına en az onlar kadar sevindi. Şafakçı sporcularına tek tek teşekkür etti. 
Şafakçı : "Ahmet Akdilek Karamanlı ve memleketinde Türkiye Şampiyonluğunu kazandı. Bu başarı tesadüfi değildir. 8 yıl öncesinin tohumlarının artık meyvelerini topluyoruz. Bize bu güne kadar desteğini esirgemeyip katkı koyan Recep Konuk'a sporcularım ve teknik ekip adına teşekkür ediyoruz. Karaman Valimiz de yarışları izledi. Hatta bisiklete bindi. Buradan bir çağrım olacak. Karaman da büyük sanayi kuruluşları var. Lütfen takım kursunlar. Sadece Karaman'da değil yurdumuzun pek çok yerinde bu yapılmalı. Övünme olarak algılanmasın ama malesef rakipsiz durumdayız. Bunu sevmiyoruz. Daha çok TORKU gibi takımlar olmalı. Takım sayısı ülkemizde artmalı. Ülkemizi bisiklette bir yere taşıyacaksak bunu yapmalıyız."
KAPTAN TEŞEKKÜRÜ
Yarışı 4. olarak tamamlayan TORKU Kaptanı Ahmet Örken ise sayfasında duygularını şöyle yazdı
"Türkiye şampiyonasında hem yol hemde zamana karşıda duble yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çok şükür bu sevinç bize nasip olduğu için. Herkes fazlasıyla mücadele etti. Antrenörlerime, tüm teknik ekibe, abilerime arkadaşlarıma çok çok teşekkür ederim." 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın