Barcelona'nın daveti üzerine İspanya’ya gittiler...

Barcelona'nın daveti üzerine İspanya’ya gittiler...

 Türk Hava Yolları futbolcuları Barcelona kulübünün düzenlediği U16 futbol turnuvasına katılmak için bugün İspanya’ya gitti. Avrupa ve dünyadan birçok önemli kulübün kaldığı turnuvaya Türkiye’den sadece Türk Hava Yolları U16 Erkek Futbol Takımı davet edildi. 

THY futbol takımının oyuncuları sabah 08.40’da Atatürk Hava Limanı'ndan Bercelona’ya hareket etti. Atatürk Havalimanı'nda açıklama yapan THY Futbol Takımı'nın teknik direktörü Salih Erdoğan, “Türk Hava Yolları spor kulübü olarak yönetimimizin de desteğiyle gidiyoruz. Bizlere futbol oynama imkanı sunan yönetimimize çok teşekkür ediyorum. Barcelona’ya U16 yaş gurubumuzla gidiyoruz. Orada başarılı olup, bizi destekleyen yöneticilerimize de kupayı getirmeyi hedefliyoruz. Daha önce de İstanbul şampiyonalarında gurup birincisi olduk. O kupaları yönetimimize armağan ettik. FIFA nezdinde düzenlenen, Barcelona’nın bizi davet ettiği özel bir turnuva. Bu turnuvada İzlanda, Kanada, Norveç, İngiltere ve İspanya takımları olacak” dedi.
Futbolculardan Tamay Zengin ise yaptığı açıklamada, “Şu an İspanya yolcusuyuz. Takımımızı orada en iyi şekilde temsil edeceğiz. Şu an gurubumuz daha belli değil. Karşımıza kimin çıkacağını orada göreceğiz” diye konuştu.
Barcelona‘nın düzenlediği turnuvaya katılmanın rüya gibi bir şey olduğunu söyleyen Can Beyaz, ”İspanya’ya Barcelona’nın bir turnuvasına gidiyoruz. İnşallah iyi galibiyetler alarak derece yapmak istiyoruz. Kupayı da almak istiyoruz. Elimizden geleni yapacağız. Rüya gibi bir şey bu. İnşallah güzel bir performans sergileriz” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın