Aziz Bekir; “Önemli bir oyun kurucu aldık”

Aziz Bekir; “Önemli bir oyun kurucu aldık”

 
Torku Konyaspor Basketbol’da Antrenör Aziz Bekir, 2015-2016 sezonu için gerçekleştirilen transferler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 
İç transferde Valentin Pastal ile bir yıllık sözleşme yenileyen takımda, dış transferde ise Tyrone Brazelton, Lasan Kromah ve Doğukan Sönmez ile sözleşme imzalanmıştı. 
 
İsim sponsoru konusunda görüşmelerin devam etmesi ve henüz bütçe ile ilgili net bir bilgiye sahip olmadıklarını belirten Aziz Bekir, “Geçtiğimiz sezon ligin en düşük bütçeli takımlarından biri bizdik. Sanırım yeni sezonda da bu gerçek değişmeyecek. Yönetim ile yaptığımız görüşmelerde bütçemizin geçen sezona oranla bu sezon daha da düşük olacağını öğrendik. Transfer politikamızı da buna göre belirlemeye çalışıyoruz. Sponsorluk için görüşmeler devam ediyor. Eğer görüşmeler olumlu sonuçlanırsa geçen sezona göre daha güçlü bir takım kurma çabası içinde olacağız” dedi.
 
İki önemli yabancı oyuncunun transferini gerçekleştirdiklerine değinen  Bekir, “Kadroyu oluştururken sadece oyuncuların istatistiklerine bakmıyoruz. Tyrone Brazelton, hem iyi bir skorer hem de pozisyon üretebilen bir oyun kurucu. Lasan Kromah ise Macaristan liginde iyi bir sezon geçirdi. Üniversitede şampiyonluk yaşadı. Bu iki transferden de beklentimiz büyük” diye konuştu.
 
Gelecek hafta içinde netleşecek sponsor görüşmelerine göre yabancı oyuncu transferine devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Aziz Bekir, “Türk oyuncu transferinde  gençlere yöneleceğiz. Kafamda birkaç isim belirledim. Bizim takımda gelişim gösterebilecek, tanıdığım genç oyuncularla çalışmayı tercih edeceğim. Diğer taraftan bütçe konusunda geçen seneyi yakalama ihtimalimiz doğarsa 4 yabancı oyuncu daha transfer edeceğiz” dedi.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın