En “özel” spor okulu

En “özel” spor okulu

İzmir’de 21 branşta açılan spor okulları, sadece engellilere yönelik yüzme kurslarıyla daha da renklendirildi. İlk kez yüzme deneyimi yaşayan genç engellilerin mutluluğu görülmeye değerdi.
Sporun hemen her dalında okullar açarak sporu tabana yayma çalışmalarını aralıksız sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaz dönemi kurslarında engellileri de unutmadı. 21 branşta açtığı kurslara geçen yıl olduğu gibi bu yıl da engelliler için yüzme kurslarını ekleyen Büyükşehir Belediyesi, bu hizmetiyle bir kez daha öne çıktı.

Kültürpark’taki Celal Atik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen ücretsiz yüzme kurslarına ilk etapta 100 engelli öğrenci başvuru yaptı. Özel eğitimli antrenörler eşliğinde ilk kulaçlarını atan engelliler kadar, kursu dikkatle izleyen aileleri de heyecanlarını gizleyemedi.

12 yaşındaki oğlu Fatih’i kursa getirdiğini belirten Zeliha Göklen, çocuğunun ilk havuz deneyimini yaşadığını belirterek, benzer uygulamaların diğer şehirlerde de başlaması gerektiğini söyledi. Geçirdiği havale sonucu sadece ellerini kullanabilen oğlu Ferhat’ın ilk havuz deneyiminde yalnız bırakmayan Latife Alkış ise “Oğlumun kaslarının gelişmesine faydası olacağını düşünerek kursa yazdırdım” diye konuştu. Özel eğitimli eğitmenlerin her öğrenciyle birebir ilgilendiği kurslar, Cuma günleri 20 kişiden oluşan 6 grupta birer saatlik seanslar halinde düzenleniyor.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın